Kupiškėnai žino, kaip suvienyti Europos Sąjungą

Lapkričio 22 d. Kupiškyje vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame keturi miesto mokiniai varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo. Visi jaunuoliai pasisakė pagrindine projekto tema „Kaip jauni žmonės gali suvienyti Europos Sąjungą?”

Dalyvių kalbų klausėsi ir jas vertino Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, nariai  Algirdas Valiušis ir Lietuvos arbo biržos Jaunimo darbo centro Kupiškyje vyriausia specialistė Milda Kučinskė. Tačiau nugalėtoją rinko ne tik komisija, bet ir į renginį gausiai susirinkę žiūrovai.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, nugalėtoja tapo Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokinė Rugilė Sirvydytė, surinkusi viena dešimtąja balo daugiau už Aistę Liaudanskaitę. Trečia vieta atiteko Rugilei Žalkauskaitei, o ketvirta – Tomui Ragauskui.

– Jaunimas suvienytų Europą daugiau organizuojant meninio pobūdžio renginių ir parodų. Be to, Europos Sąjungos neįgalus jaunimas yra tokie patys menininkai, kūrėjai ir muzikantai kaip ir mes visi, –  teigė renginio nugalėtoja Rugilė Sirvydytė, kuri jau gruodžio 11-12 d. dalyvaus viešojo kalbėjimo mokymuose su Igoriu Vasiliausku vakarienėje su „Humoro klubo” nariais bei varžysis Eurodebatų finale Vilniuje dėl pagrindinio prizo – kelionės į Europos Sąjungos (ES) institucijas Briuselyje.

Kiti dalyviai irgi siūlė savo idėjas.

Aistė Liaudanskaitė:

– Turime paminėti kitų šalių Nepriklausomybės dieną, iškelti tos šalies vėliavą. Per pamokas daryti vaizdo pokalbius su kitų šalių jaunimu ir domėtis jų kultūra bei rasti bendrų interesų.

Rugilė Žalkauskaitė:

– Interneto sparta – tai priemonė, kuria galėtume pasinaudoti vienijant ES.

Tomas Ragauskas:

– Kiekvienoje šalyje reiktų bendros Europos jaunimo organizacijos, kuri spręstų iškilusius sunkumus, juos aptartų su kitomis ES valstybėmis.

Projektą įgyvendina Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos nariai: Kupiškyje – Vygantas Valma. Daugiau informacijos apie projektą – interneto svetainėje www.pazinkeuropa.lt

 

Vygantas Valma

Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos gimnazistas,

 Jaunimo Europos komandos narys