Kupiškėnai vaikai rinkosi į parapijos stovyklėlę

Dekanas klebonas mgr. Mindaugas Kučinskas

Vakar, spalio 6 d.,  prasidėjo ir baigėsi Kupiškio parapijos 6–13 metų vaikų dienos stovyklėlė, surengta Kupiškio dekanato dekano klebono mgr. Mindaugo Kučinsko iniciatyva. Stovyklėlė, vadinama fiesta, buvo paženklinta iniciatyva – suburti vaikus, besiruošiančius Pirmos komunijos sakramentui. Fiestos tema – šventieji ir jų gyvenimas.

Į stovyklą susirinko apie 50 vaikų. Veiklos iniciatyvų ėmėsi Panevėžio vyskupijos Jaunimo centras, vadovaujamas Moniko Žideliūnaitės, gerai pažįstamos Kupiškio katalikiško auklėjimo vaikams: dekanui ji talkino jau dviem vasaros stovykloms, daugeliui kitų renginių. Šįkart su Monika atvyko penki savanoriai.

Ką galima nuveikti per vieną dieną?

Be abejo, vyko katechezė – mokymai ir mokymasis tikėjimo bendruomenėje. Vaikai dalyvavo orientacinėse varžybose, pynė apyrankes, iš modelino masės lipdė šventųjų statulėles, žiūrėjo animacinį filmą apie Nojaus laivą.

– Kas finansiškai padėjo surengti fiestą? – teiravomės dekano M. Kučinsko.

– Vaikų tėveliai rūpinosi maistu, išvirė didžiulį puodą gardžios sriubos. Na, o visokių mažmožių nupirkome parapijos pinigais, – sakė dekanas.

Planuojama nuo spalio 26 d. pradėti Kupiškio parapijos vaikų klubo, savo narius kviesiančio kiekvieną penktadienį, veiklą.

 

 

 

Rita Briedienė

Autorės nuotraukos