Kupiškėnai susitelkė prieš Valstiečių ir žaliųjų sąjungą

Kovo 1 d. Savivaldybių tarybų rinkimuose kupiškėnai dalyvavo ne taip ir prastai:  iš 15648 balsavimo teisę turinčių kupiškėnų savo pilietinę pareigą atliko 51, 23 proc. Rokiškėnų prie balsadėžių susirinko 44,96, biržiečių –  51,79, pasvaliečių – 43,99, Panevėžio rajono – 40,09, Panevėžio miesto – 37,98 proc.; šalies rinkėjų aktyvumas siekė 46,34 proc.

Kupiškėnų pasirinkimas nuskambėjo per visą Lietuvą: trečdalį savo balsų ir 8 vietas taryboje jie atidavė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionims demokratams, o nuo 1997 m. vieni arba koalicijoje su Lietuvos socialdemokratų partija rajonui vadovavę valstiečiai tegavo 19,83 proc. ir 5 vietas, tiek pat – ir socialdemokratai. Jų sąjunga jau nesudarytų didžiosios daugumos.

Rajono politinės rinkos naujokai – visuomeninis komitetas „Kupiškio kraštą keiskime kartu” – surinko 9,25 proc. balsų ir, aplenkę Darbo partiją (6,83 proc. ir 2 vietos), Tvarka ir teisingumas (5,25 proc. ir 1 vieta) bei Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį, neperžengusį rinkimų barjero, tikis būti pakviesti į koaliciją su konservatoriais.

Prie ko jungsis socialdemokratus palikęs paksistas Algirdas Navickas bei darbiečiai Modestas Puišė ir Virginijus Andrijauskas parodys laikas, tačiau geriausia būtų dirbti su ta partija, kurios atstovas gaus mero postą. Kiek šansų sugrįžti į mero kėdę turi Jonas Jarutis beveik galima suskaičiuoti – jų nedaug.

Kai kurie kupiškėnai nė neslėpė balsavę už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rajono skyriaus lyderį, Kupiškio pensionato direktorių Dainių Bardauską. Už jį savo balsus atidavė 42,16 proc. Kupiškio rajono balsavusių rinkėjų. Jonas Jarutis surinko 19,19, Augenijus Cesevičius (Lietuvos socialdemokratų partija) – 16,82, Valentinas Beinorius (visuomeninis komitetas „Kupiškio kraštą keiskime kartu”) – 15,04, Algirdas Navickas partija „Tvarka ir teisingumas”) – 3,7, Dangirdas Mikšys (išsikėlė pats) – 2,43 proc.

J.Jaručio komanda Kupiškio rajonui dar vadovaus iki balandžio pradžios.

 

Rita Briedienė