Kupiškėnai sukruto mokėti gyvūnų rinkliavos mokestį

Kaip sakė UAB „Kupiškio komunalininkas“ apskaitininkė Violeta Bėčiuvienė, kupiškėnai labai suaktyvėjo – labiau noriai moka 2,90 Eur rinkliavą už gyvūnus. Tai, be abejonės, paskatino Kupiškio rajono savivaldybės tinklalapyje paskelbtas pranešimas „Bus vykdomas patikrinimas dėl vietinės rinkliavos už šunų registravimą ir laikymą daugiabučiuose namuose”.

Anot Kupiškio rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyresniosios specialistės Oksanos Totorienės, Kupiškyje registruota per 300 šunų. Kai kurie keturkojų savininkai, net nemokantys rinkliavos mokesčio, nėra skolininkai.

– Daugelis nebeturi šuns, bet apie tai nėra pranešę „Kupiškio komunalininkui“, – temainfo.lt sakė specialistė.

Negalėtum teigti, kad žmonėms labai patinka tokie patikrinimai. Skambinusysis temainfo.lt piktai dėstė Savivaldybės prioritetus ir net citavo Viešojo administravimo įstatymą, neva prieštaraujantį reikalavimui registruoti ir identifikuoti savo gyvūnus.

– Be to, kaip jie mane patikrins? – sakė temainfo.lt skaitytojas.

Anot specialistės O. Totorienės, nesunku patikrinti tuos, kurie registravę šunis: UAB „Kupiškio komunalininkas“ žino, kas sumokėjo už savo keturkojus, o kas ne, be to, yra keturkojų laikytojų savininkų kontaktiniai duomenys. Savivaldybės specialistai skambina telefonu, tikslinasi vardą pavardę, teiraujasi, ar asmuo turi šunį ir ar sumokėtas rinkliavos mokestis. Yra išklotinės, kuriose sužymėta kelintais metais ir kokį mėnesį mokėta už šunį, kokiais metais iš viso nemokėta.

– Savivaldybės darbuotojai gali ateiti į butą: šuo pats išsiduos čia gyvenąs, o jo savininkas gaus pranešimą apie tai, kad yra skolininkas, – sakė O. Totorienė.

– O mokestis, manau, yra labai teisėtas. Kupiškyje pastatyta 50 šunų ekskrementų dėžučių, įsteigta pusė etato jas prižiūrėti, papildyti maišeliais. Per mėnesį į dėžutes iškaišoma 10 pakuočių po 300 maišelių. Dar tenka remontuoti sulaužytas dėžutes. Visa tai kainuoja, – sakė UAB „Kupiškio komunalininkas“ direktorius Rimantas Adomauskas.

Kupiškyje pasitaiko ir valkataujančių keturkojų. Juos priglausti UAB „Kupiškio komunalininkas“ neturi licencijos, o ir lėšų nėra tam tikrą laiką išlaikyti šunis ir kates.

Kol kas nėra išspręsta dar viena problema – kur dėti nugaišusį šunį? Abejoja ir pats direktorius, ar kupiškėnai vežtų į Kaišiadoris jį utilizuoti. R. Adomanuskas mano, kad gaišeną žmonės pakasa, ir, anot direktoriaus, tuo dalyku reikalas pasibaigia.

– Geriausia šią problemą išspręstų gyvūnų kapinės, – sakė R. Adomauskas.

 

Rita Briedienė