Kupiškėnai pažymėjo Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną

Rugsėjo 10-oji – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ją labiau pastebimai mini Vilnius, Kaunas ir Klaipėda, o šiemet prie jų prisidėjo ir Kupiškis. Akcijos šūkis „Susivienykime, kad gelbėtumėme gyvybes“ primena: tik stiprus žmonių susitelkimas gali teikti vilčių, kad bus rastas šios problemos sprendimas.

Kupiškis šią dieną paminėjo rugsėjo 11 d. Buvo pasirinktas penktadienis – patogesnis visuomenei metas. Akcija vyko visą dieną: prasidėjo ji šv. Mišiomis Kupiškio Kristaus žengimo į dangų bažnyčioje, tesėsi dviračių žygiu per Kupiškį ir užsibaigė diskusija „ŠamanoMenųCentre”.

Nemažo kupiškėnų susidomėjimo sulaukė dviračių žygis; jame dalyvavo apie 50 žmonių. Dviratininkai, žygį pradėję prie Kupiškio kultūros centro, mynė Krantinės, Antano Purėno gatvėmis, kirto Kupą Technikos gatvėje, apsuko didžiają Norfą miesto pakraštyje. Akcijos dalyviai, keliavę žvalgydami Kupiškį, pasuko marių link: sekė gražiausia kelionės atkarpa per Uošvės liežuvį. Apsukę ratą dviratininkai rinkosi Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje. Čia buvo uždegta 10 žvakučių – tiems, kurie savanoriškai pasitraukė iš gyvenimo 2014-aisiais.

„ŠamanoMenųCentre” susirinkusieji diskusijai dalinosi dienos įspūdžiais, išsakė savo nuomonę šios problemos akistatoje.

Kol bėdos nepaliečia asmeniškai, jų lyg ir nėra. Renginys parodė, kad pilietiškumas miestelėnų širdyse rusena. Derėtų išsaugoti bent rusenimą.

Paulius Briedis