Kupiškėnai gvildeno saugesnio interneto klausimus

Panevėžio apskrities VPK Kupiškio policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Viktorija Aelita Budrienė ir jaunasis policijos rėmėjas Gražvydas Kardauskas dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos ir Antašavos mokyklos-daugiafunkcio centro renginiuose, skirtuose saugesnio interneto savaitei. Šia prevencine akcija siekiama atkreipti jaunų žmonių dėmesį į interneto erdvėje tykančias grėsmes, saugaus elgesio būtinybę.

Renginyje kalbėta apie asmeninės informacijos viešinimą socialiniuose tinkluose, akcentuota būtinybė tai daryti gerai apgalvojus, nes duomenimis gali pasinaudoti ir asmenys, turintys piktų kėslų, darantys nusikaltimus.

Bendruomenės pareigūnė V. A. Budrienė patarė atsargiai bendrauti su nepažįstamais asmenimis įvairiuose pažinčių portaluose, ragino gerai įvertinti riziką prieš sutinkant eiti į pasimatymą. Taip pat svarbu susitikimui pasirinkti viešą vietą, kur nuolat būna žmonių, apie planuojamą susitikimą pranešti artimiesiems, draugams.

Pareigūnė priminė ir apie dažnus sukčiavimo atvejus elektroninėje erdvėje, pasakojo, kaip apsisaugoti ir netapti internetinių sukčių auka.

Pabrėžta tai, jog interneto platybėse bendrauti reikia mandagiai, kultūringai ir nedaryti to, kas galėtų įskaudinti kitus, pakenkti jiems arba pažeistų įstatymus.

Renginio dalyviai, paskatinti išsakyti savo nuomonę, aktyviai dalyvavo diskusijoje minėtomis temomis.

 

Karolina Miganovičienė
Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyresnioji specialistė