Kupiškėnai Domantas Vilys ir Tomas Balčiūnas – kandidatai į U19 krepšinio rinktinę

Domantas Vilys (antras iš dešinės)
krepsinionamai.lt nuotr.


Gegužės 28 d. iš Kupiškio kilę krepšininkai Domantas Vilys ir Tomas Balčiūnas pradėjo pasiruošimą Pasaulio jaunių vaikinų krepšinio čempionatui. Du 19-mečiai kartu su kitais Lietuvos jaunimo U19 krepšinio rinktinės kandidatais dalyvauja Klaipėdoje vykstančioje pirmoje treniruočių stovykloje.

Kaip praneša Lietuvos krepšinio federacija (LKF), darbą pradėjo 15 krepšininkų, dar keturi žaidėjai prie komandos prisijungs, kai baigs savo pasirodymą klubiniame krepšinyje. Iki kitos savaitės pabaigos rinktinė sportuos pajūryje, vėliau persikels į Druskininkus, o paskutinė pasiruošimo dalis – Kaune.

Pasiruošimo metu planuojama sužaisti mažiausiai šešias kontrolines rungtynes su Latvijos, Australijos, Rusijos ir Kinijos bendraamžiais bei Lietuvos 20-mečių rinktine.

Anot rinktinės vyr. trenerio Gedimino Petrausko, sportininkų nuotaika gera, nors tai – dar tik pradžia.

Pasiruošimą šiek tiek apsunkina tai, kad daugumos stovyklos dalyvių laukia brandos egzaminai. Tačiau, pasak G. Petrausko, jaunimas visada į stovyklas atvažiuoja dirbti ir yra nusiteikęs garbingai atstovauti Lietuvai.

Pasaulio jaunimo vaikinų krepšinio čempionatas vyks birželio 29–liepos 7 dienomis Graikijos Herakliono mieste. Pirma dvikova lietuvių lauks birželio 29 d. su Senegalo ekipa, birželio 30 d. –  susitikimas su JAV, o grupės kovas 19-mečiai baigs liepos 2 d. akistata su Naujosios Zelandijos rinktine.

Lietuvos rinktinei LKF vykdomasis komitetas iškėlė tikslą čempionate užimti 1–8 vietą.

D. Vilio ir T. Balčiūno pirmas treneris buvo Alvydas Puzelis. Krepšinio abu pradėjo mokytis Kupiškio krepšinio mokykloje.


Parengta pagal LKF inf.