Kupiškėnai atkasė didžiausią rajono akmenį

Kupiškio rajono žurnalistams rajono meras Dainius Bardauskas parodė įspūdingą „iškaseną” – neseniai UAB „Nodama” atkastą didžiulį akmenį.

Akmuo guli netoli Kupiškio marių, šalia Bagdonių kaimo.

Anot mero, apie šį akmenį jau senokai žinoma: iš po žemių išlindusi riogsojo jo „kupra”.

– Buvo įtarimų, kad akmuo labai didelis. Buvo ir vilties, kad jis didesnis už anykštėnų Puntuką. „Nodamos” vadovo Juozo Puzono paprašėme rasti galimybę akmenį atkasti, kad įsitikintume, koks jis yra iš tikrųjų, – pasakojo meras.

Kol kas nėra tvirtai nuspręsta, ar akmuo bus atgabentas prie Kupiškio piliakalnio.

– Šis radinys galėtų tapti vienu legendos milžinu. Gal ir antras kada nors panašus atsirastų, – planavo meras D.Bardauskas.

UAB „Nodama” – melioracijos darbų, kelių ir gatvių tiesimo, hidrotechninių statybos įmonė. Jos darbuotojų akmenimis nenustebinsi.

– Tačiau tokio kaip Bagdonių akmuo dar nesu Kupiškio rajone matęs. Jo aukštis – 5 metrai. Ir ilgio jis tokio pat. Manau, kad šis akmuo sveria apie 100 tonų, – temainfo.lt sakė UAB „Nodama” vadovas J.Puzonas.

„Nodamos” vadovo manymu, akmenį verta atgabenti į Kupiškį, tik reikia pasiskaičiuoti, kiek tai kainuos: reikėtų iš vilniečių samdyti kraną, keliantį apie 200 t, ir platformą, pajėgią gabenti tokį svorį.

 

temainfo.lt

Pauliaus Briedžio nuotr.