Kūno kultūros ir sporto diena svarbi ir Rokiškio muziejininkams ir Sporto centrui

Pirmą spalio šeštadienį Lietuva švenčia Kūno kultūros ir sporto dieną. Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu, ši diena į atmintinų datų sąrašą įtraukta 2008 m.

„Pirmas spalio šeštadienis pasirinktas todėl, kad 1934 m. spalio 1 d. Lietuvoje pradėjo veikti valstybinė sporto įstaiga – Kūno kultūros rūmai. Jų tikslas – ugdyti sveiką ir išauklėtą tautą. Šią dieną visoje Lietuvoje organizuojami sporto renginiai, į kuriuos stengiamasi įtraukti visus žmones. Bent vieną dieną per metus sportuokime drauge visoje Lietuvoje!” – ragina Rokiškio krašto muziejus, savo feisbuke skelbiantis muziejaus saugomą nuotrauką: prie girininkijos pastato sportuoja Skrebiškio skyriaus jaunalietuviai. Jiems vadovavo girininkas Adomas Rimkus. Pirmoje eilėje Felicija Jasiūnaitė (pirma iš dešinės), antra – Leontina Antinytė-Šermukšnienė, skulptoriaus Roberto Antinio sesuo.

– Ar nepamiršta ši diena? – klausėme Rokiškio rajono Kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) direktoriaus Augučio Kriukelio.

– Ne. Tiesa, ši diena paskelbta, bet oficialiai taip ir neįteisinta. Visus 2017-uosius Seimas yra paskelbęs Sporto metais, tad suplanavę ir įgyvendinę esame jau labai daug reginių, – temainfo.lt sakė direktorius.

Rytoj, Kūno kultūros ir sporto dieną, Rokiškyje renkasi žmonės su negalia: KKSC salėje vyks neįgaliųjų sporto klubo „Olimpija“ boccios varžybos. Jose laukiama sportininkų iš 10 rajonų.

 

Parengė Lina Milieškaitė

Rokiškio krašto muziejaus nuotrauka