Kultūros ministro vizitas Rokiškyje – Lietuvos kultūros sostinėje

Sausio 17 d. Rokiškyje lankėsi kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Kaip praneša Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, ministras susipažino su Rokiškio, 2019 metų Lietuvos kultūros sostinės, programa, susitiko su kultūros bendruomenės atstovais, savivaldos vadovais, lankėsi vietos kultūros įstaigose.

„Pats pirmasis mano vizitas simboliškas – būtent į Lietuvos kultūros sostinę. Kai čia lankausi liepą, dar galvojau, kad Rokiškio – kultūros sostinės – renginiuose lankysiuosi kaip dalyvis. Rokiškis gali didžiuotis, kad tapo 12-ąja Lietuvos kultūros sostine. Tai įrodo miesto svarbą ne tik regionui, bet ir nacionaliniu lygiu. Rokiškis trauks žmones ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio. Programą Rokiškis parengė turtingą, ir tikiu, kad miestas bus ypatingai patrauklus, labai norėsis čia atvykti. Sveikinu su pradžia ir linkiu kuo didžiausios sėkmės šiemet“, – sakė ministras M. Kvietkauskas.

Ministras išklausė Rokiškio kultūros ir meno bendruomenės narių, kultūros įstaigų vadovų, nevyriausybinių organizacijų atstovų nuomones, kaip turėtų būti skatinama regionų kultūra, aptarė aktualius klausimus dėl kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų didinimo 2019 metais. Jis sakė tikintis prasminga neseniai įsikūrusių regioninių kultūros tarybų veikla, su kurių atstovais Kultūros ministerija visada bus pasirengusi atviram dialogui.

M. Kvietkauskas taip pat apsilankė baigiamoje rekonstruoti Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje, kurios atnaujinimo darbams panaudota ir 780 tūkst. eurų Kultūros ministerijai skirtų valstybės biudžeto lėšų, Rokiškio krašto muziejuje dalyvavo tautodailininkų parodos atidaryme, o vakare susitinko su Lietuvos kultūros sostinės projekto vykdytojais.


Parengta pagal lrkm.lrv.lt inf.