Kultūros centrų direktoriai tarptautinį seminarą šįkart surengė Ukrainoje

Balandžio 8–14 dienomis Lietuvos kultūros centrų asociacijos nariai – tarp jų buvo ir Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, Rokiškio kultūros centro direktorė Irena Matelienė bei Anykščių kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė – dalyvavo tarptautiniame seminare-dalykinėje stažuotėje „Tarptautiniai kultūros dialogai ir partnerystė: kultūros centrų tarptautinis mobilumas“ Ukrainoje. Lietuvos kultūros centrų delegacijai vadovavo asociacijos prezidentas, Klaipėdos universiteto docentas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. Teoriniai ir praktiniai bei pažintiniai užsiėmimai vyko Lucko, Kijevo ir Lvovo kultūros centruose.
Tarptautinio seminaro-dalykinės stažuotės darbas prasidėjo Lucko miesto savivaldybėje. Kartu su Lucko meru, Savivaldybės kultūros departamento direktore, Lenkijos konsulu Ukrainoje ir kolegomis iš Lenkijos buvo aptartos tarptautinio bendradarbiavimo ir bendrų projektų perspektyvos. Lucko miesto vadovai apibūdino Ukrainos kultūros politikos ir finansavimo prioritetus. Lietuvos delegacijos atstovai papasakojo apie Lietuvos kultūros aktualijas. Po teorinės dalies Lietuvos ir Lenkijos delegacijų vadovai buvo pakviesti pasveikinti luckiečių jų miesto šventės proga.

 Seminaro praktinę dalį vedė Lucko miesto kultūros centro direktorius Jurijus Voinarovskis. Po visų darbinių susitikimų vyko pažintis su meno kolektyvų veikla, jų rengiamomis programomis.
Net tris dienas tarptautinio seminaro-dalykinės stažuotės darbas vyko Ukrainos sostinėje Kijeve. Čia susipažinta su Kijevo tarptautinio kultūros centro veikla. Daugiausiai diskutuota praktinėmis temomis, keistasi patirtimi, analizuota Ukrainos ir Lietuvos kultūros projektų finansavimo situacija. Lietuvos delegacija turėjo unikalią galimybę dalyvauti specialiai seminaro dalyviams parengtose meno kolektyvų pristatymo programose.
Dvi paskutinės dienas darbas persikėlė į Lvovą. Čia Lietuvos kultūros centrų vadovai susipažino su pirmu Ukrainos privačiu Sheptytskio kultūros centru, kurį finansuoja religinės bendruomenės ir privatūs rėmėjai. Užsiėmimus vedė šio modernaus, šiuolaikiško centro direktorius Olehas Jaskivas.

Susitikta ir su privataus Ukrainos katalikiškojo universiteto darbuotojais, aptartas jau rudenį įvyksiantis pirmas bendras projektas.

Tarptautinio seminaro-dalykinės stažuotės darbas baigėsi praktiniu seminaru Lvovo Didžiajame teatre, viename gražiausių Europoje.
Daugybė įspūdžių, naujų patirčių, naujų partnerių ir pažinčių, aptarti galimi bendri projektai, meno programų pasikeitimai. Lietuvos kultūros centrų vadovai turėjo unikalią galimybę praktiškai pabendrauti su kolegomis, perimti ir perduoti gerąją patirtį, o, svarbiausia, – užmegzti ar sutvirtinti tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo galimybes tarp Lietuvos ir Ukrainos kultūros kūrėjų.

 

temainfo.lt ir Lietuvos kultūros centrų asociacijos inf.

Romo Matulio nuotraukos