KTVM ir jos bendrabučių patikra

Kupiškio technologijų ir verslo mokykla (KTVM) iniciavo mokyklos bendrabutyje gyvenančių moksleivių vakarinį prevencinį patikrinimą. Mokyklos administracija į pagalbą pasitelkė Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininką Liną Dovydėną ir bendruomenės pareigūnę Gintarę Šližytę.

Patikrinimo tikslas – mokyklos bendrabutyje ir prieigose vykdyti nepilnamečių daromų nusikalstamų veikų, teisėtvarkos pažeidimų, alkoholio ir psichotropinių medžiagų vartojimo kontrolę ir smurtinių nusikaltimų prevenciją, nepilnamečių teisinio švietimo stiprinimą.

Mokyklos bendrabučio gyventojai noriai bendravo su auklėtojais, bendrabučio budėtojais ir policijos pareigūnais, vakare netikėtai užsukusiais į svečius.

Siekiant kompleksiškai įvykdyti prevencinį patikrinimą buvo kontroliuojama mokyklos ir bendrabučio teritorija, jos prieigos, išvažiuojančios ir įvažiuojančios transporto priemonės. Daug dėmesio skirta grįžtantiems į bendrabutį mokyklos mokiniams.

KTVM ir jai priklausantys bendrabučiai yra saugios kaimynystės grupės nariai. Tai viena aktyviausių grupių Kupiškyje, siekiančių kurti saugią gyvenamąją ir mokymosi aplinką. Ji netoleruoja teisėtvarkos pažeidimų ne tik mokyklos teritorijoje, bet ir jos prieigose, rengia įvairius konkursus, renginius, aktyviai bendradarbiauja su Kupiškio rajono policijos komisariatu. Mokykla tokio pobūdžio vakarinius patikrinimus, kai pasitelkiami policijos pareigūnai, organizuoja nebe pirmą kartą. Mokyklos socialinė pedagogė Jovita Mačienė teigia, kad tokie patikrinimai skatina drausmę, stiprina saugumo jausmą ir yra labai reikalingi bendrajai tvarkai palaikyti mokykloje, bendrabučiuose ir teritorijos prieigose.

Vakaro patikrinimą pareigūnai tęsė Kupiškyje mėgstamose jaunimo susibūrimų vietose, „karštuose” taškuose, neapšviestose automobilių stovėjimo aikštelėse, atokiuose apleistuose pastatuose, angarų, kavinių prieigose. Priemonės metu pažeidimų neužfiksuota.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė