Kriaunerio ežere brakonieriauja ir latviai

Kaip praneša gamtosaugininkai, liepos 9-osios pavakare Rokiškio rajono agentūros būdraujantis pareigūnas gavo pranešimą: Rokiškio rajono Obelių seniūnijos Kriaunelio ežere vykdoma neteisėta žvejyba. Aplinkosaugininkai ir rajono policija nedelsiant išvyko į pranešimo vietą.

Kriaunelio ežero pakrantėje buvo įsikūręs Latvijos pilietis iš Garsvinės miestelio su savo sūnėnu.

Dėžutėje buvo sudėta 11 verslinės žvejybos įrankių, paruoštų statyti ežere. Pilietis prisipažino, kad jau yra pastatytas tinklas ir 20 samtelių vėžiams gaudyti.

Latvijos pilietis su sūnėnu „aktyviai poilsiavo“ jau antrą dieną. Tik neaišku, kokiomis transporto priemonėmis jie atvyko: pakrantėje nebuvo nei automobilio, nei kitokios transporto priemonės.

Vietiniams gyventojams sukėlė įtarimų automobiliai: jie atvažiuoja ir ilgai neužtrukę vėl išvažiuoja, galimai pasiima laimikį, atveža žvejybai parengtus tinklus, o ištrauktus iš vandens išsiveža.

Latvijos pilietis nebuvo kalbus, tačiau prisipažino, kad tinklai ir samteliai priklauso jam, padėjo iš vandens surinkti neteisėtos žvejybos įrankius.

Latviui už vėžių žvejybą draudžiamu laiku ir draudžiamais mėgėjiškai žvejybai naudoti neregistruotais verslinės žvejybos įrankiais, be to, neturint leidimo mėgėjiškai žvejybai gresia bauda bei teks atlyginti gamtai padarytą žalą už sugautus 4 lynus.

 

Parengė Saulius Buivydas

prd.am.lt nuotr.