Krepšinio turnyrą organizavo Prevencijos poskyrio pareigūnai

 prettyphoto

Vasaros linksmybės teikia daug džiaugsmo vaikams, tačiau šiuo laikotarpiu nemažėjantis nepilnamečių nusikalstamumas kelia nerimą policijos pareigūnams. Tai skatina ieškoti netradicinių prevencinės veiklos būdų. Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai organizavo krepšinio turnyrą „3×3“. Žinia apie organizuojamą turnyrą greit apskriejo mokyklas ir paraiškas išmėginti savo jėgas pateikė 8 komandos.

Birželio 6-osios rytą Rokiškio miesto stadionas alsavo jaunatvišku šurmuliu ir kovine dvasia. Visi žaidėjai buvo suskirstyti į tris amžiaus pogrupius. Jaunimo kovas stebėjo ir joms teisėjavo policijos pareigūnai krepšinio entuziastai, pro kurių budrias akis nepraslydo nė viena šiurkštesnė žaidėjų klaida. Teisėjai pastebėjo, kad šio turnyro net ir didžiausiame kovos įkarštyje ar pralaimėjimo nevilty paaugliai tramdė emocijas ir policijos pareigūnams demonstravo ne tik gerą, bet ir kultūringą žaidimą.

Vasaros karštis vargino jaunuosius krepšininkus, tačiau jie, nenorėdami apvilti rengėjų ir komandos draugų, įnirtingai grūmėsi po krepšiu kaitinant vidudienio saulei. Pirmieji kovas baigė jauniausi žaidėjai, o nugalėjo Juodupės gimnazijos komanda, pasivadinusi „Spakainiai“.

Po atkaklios kovos vyresniųjų berniukų amžiaus grupėje nugalėjo Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro komanda, antrą vietą užėmė „Mėgėjų“ komanda, o treti liko „Meškų medžiotojų“ komandos berniukai.  Abiems komandoms atstovavo Rokiškio miesto nepilnamečiai.

Vyresniųjų jaunuolių grupėje priešininkams nenusileido Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Romuvos padalinio krepšininkai: laimėjo komanda „91/2“ o antrą ir trečią vietas pasidalijo Juodupės gimnazijos ir Kriaunų kaimo komandos. Nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais, diplomais ir atminimo dovanomis.

Policijos pareigūnų nuomone, kryptingas ir prasmingas vaikų ir paauglių vasaros užimtumas yra stipri nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos priemonė.

 

Rasa Černauskaitė
Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė