Krepšininkams mėgėjams sunku kovoti su aukščiausių lygų sportininkais

Gegužės 29-31 dienomis Palangoje vyko Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ 2015-ųjų vasaros sporto žaidynių finalinės varžybos ir festivalis „Sportas visiems“.

Kupiškio moterų krepšinio komanda, kuriai atstovavo Diana Balužytė, Jūratė Ažubalytė, Sandra Sabulienė, Rūta Šilinytė, Ieva Grinytė, Dalia Šeinauskienė ir Laimutė Šližauskienė, varžėsi pogrupyje su Vilniaus ir Alytaus moterų komandomis. Kitame pogrupyje kovojo Panevėžio, Mažeikių rajono ir Marijampolės komandos.

Vilniaus ir Alytaus komandas sudarė Lietuvos moterų krepšinio „A“ lygos komandų „Svaja“ ir „RKL“ narės, todėl Kupiškio moterų komandai, mėgėjiškai žaidžiančiai krepšinį, joms pasipriešinti buvo sunku. Pirmose rungtynėse su Alytaus komanda sužaista rezultatu 30:65. Kupiškio komandai daugiausia taškų pelnė D.Balužytė (11) ir R.Šilinytė (10).

Antrose rungtynėse teko susitikti su Vilniaus komanda. Jai pralaimėta rezultatu 42:73. Kupiškio komandai vėl daugiausia taškų pelnė D.Balužytė (18) ir Rūta Šilinytė (12).

Dėl 5-6 vietų kupiškietės kovojo su Marijampolės komanda, kuriai atstovavo moterų krepšinio „A“ lygos komandos „Kolegija-Sūduvis“ penkios žaidėjos. Marijampolietėms teko žaisti antras rungtynes iš eilės, todėl ilgiau pailsėjusios kupiškietės nuo pat pradžių ėmėsi aktyviai atakuoti; pirmame kėlinyje įgijusios persvarą, ją išlaikė iki rungtynių pabaigos ir laimėjo rezultatu 40:29. RŠilinytė pelnė 13, D. Balužytė – 12, J.Ažubalytė – 8, L.Šližauskienė – 7 tšk.

Šiemet vasaros sporto žaidynėse miestų ir rajonų grupė buvo sujungta į vieną. Šis žingsnis atbaidė įvairių sporto šakų mėgėjus, laisvalaikiu mėgstančius pasportuoti. Žaidžiant mėgėjiškai sunku varžytis su aukščiausiose Lietuvos lygose kovojančiais sportininkais.

Festivalyje „Sportas visiems“ gatvės krepšinio turnyre 3×3 dalyvavo Kupiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai Karolis Blieka, Vytenis Achmedovas, Ignas Juškevičius ir Vitas Barauskas. Vaikinai, vadovaujami trenerio Alvydo Puzelio, 1999-2000 m. amžiaus grupėje iškovojo trečią vietą.
Kupiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro inform.

Kupiškio rajono KKSC nuotr.