Kratos metu rasta kontrabandinių cigarečių ir spirito

Panevėžio apskrities VPK Biržų rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl vagystės ir ieškodami pagrobtų daiktų, rugpjūčio 25 d. atliko kratą pas Biržų rajono Užušilių kaimo gyventoją G.B. (gim. 1970 m.). Pareigūnai rado ir paėmė 1188 pakelius įvairių rūšių cigarečių su rusiškomis ir baltarusiškomis banderolėmis, dvi po 5 l plastikines talpyklas su skysčiu, skleidžiančiu alkoholio kvapą.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 201 str. („Neteisėtas naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas“) 3 dalį, nes G. B. neteisėtai laikė nedenatūruotą etilo alkoholį, neturėdamas tikslo parduoti.

Dėl kontrabandinių cigarečių laikymo pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 163straipsnį „Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką“. Administracinė byla bus perduota Biržų rajono apylinkės teismui.

Regina Bučinskienė

 

Regina Bučinskienė
Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė