Konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ laureatų sąraše – Anykščių rajono savivaldybė ir AB „Rokiškio sūris“

„Lietuvos metų gaminys 2017“

Prieš keletą valandų Lietuvos Respublikos Vyriausybėje baigėsi konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Šis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos jau 21 kartą rengiamas konkursas skirtas pagerbti reikšmingiausius, rinkoje pripažinimo sulaukusius produktus ir paslaugas.

Iš viso įteikti 67 – iš jų 62 aukso ir 5 sidabro – medaliai.

 

Anykščių Žiburio ir Vilniaus gatvės

Kaip praneša Anykščių rajono savivaldybė, šiam konkursui vertinti buvo teiktas Savivaldybės projektai Anykščių Žiburio ir Vilniaus gatvių rekonstrukcija. Kaip skelbia www.anyksciai.lt, tai du susisiekimo infrastruktūros projektai, abu įgyvendinti vadovaujantis pasirinkta vieninga architektūra, derančia su unikaliu kraštovaizdžiu. Be to, stilistika derinta ir prie jau esamų infrastruktūros elementų, mažosios architektūros objektų; išsaugotas infrastruktūros funkcionalumas gerina ne tik estetinį vaizdą, bet ir gyvenimo kokybę.

„Neįprastos formos Vilniaus gatvės apšvietimo atramos specialiai suprojektuotos šiam objektui. Vilniaus gatvė veda į SPA centrą, todėl gatvei ir pėsčiųjų bei dviračių takams apšviesti buvo specialiai sukurtos neįprasto dizaino atramos. Didžioji jų atšaka skirta apšviesti gatvei, o mažoji apšviečia pėsčiųjų zoną. Atramos išsiskiria ir neįprastu lenktu siluetu. Tokią atramų dizaino idėją projektuotojai parsivežė iš Paryžiaus ir sėkmingai įgyvendino Anykščiuose”, – teigiama pranešime.

 

Rokiškio Grandas

Tarp apdovanotųjų – ir AB „Rokiškio sūris“  kietasis sūris Rokiškio „Grand”“.

„Rokiškio „Grand“ sūris – geras kaip senas bičiulis, brandus kaip patirtis, subtili skonio elegancija. Ilgo brandinimo, gintaro spalvos, malonaus pikantiško, sodraus skonio. Tai sūris, kuriame pradeda ryškėti tipiškos brandaus sūrio savybės. Išsiskiria kremine, prie žievės šiek tiek sodresne spalva. Tvirtos, vientisos ir gerai lūžtančios tekstūros. Sūris ne tik sužadina apetitą, bet ir turi dietinių savybių, naudingų kiekvienam vartotojui. Tai nepakeičiamas užkandis alaus ir vyno mėgėjams, juo gardinamos pikantiškos salotos, picos, kulinariniai mėsos gaminiai. Sūris subrandintas laiko ir ilgamečių tradicijų” – taio apie „Grandą” kalba patys rokiškėnai, o konkursas jį įvertino aukso medaliu.

 

Parengė temainfo.lt

Anykščių rajono savivaldybės ir AB „Rokiškio sūris” nuotraukos