Kompiuteris Juodupės gimnazistui – postūmis siekti aukštumų

Juodupėnas verslininkas mecenatas Algirdas Kazinavičius ir Seimo narys Raimundas Martinėlis moksleiviui iš Juodupės padovanojo naujutėlaitį galingą „Lenovo” kompiuterį.

Nė vienas jaunas žmogus savo gyvenimo neįsivaizduoja be kompiuterio bei interneto. Interneto platybėse ieškoma žinių, o socialiniuose tinkluose verda įdomus ir turiningas jaunimo gyvenimas. Likti be kompiuterio  – likti be rankų. Tokia nelaimė ištiko Juoduoės gimnazijos 3 G klasės gimnazistą Matą Maticką: prieš pat Kalėdas sugedo jo senukas kompiuteris. Kukliai gyvenančiam vaikinui nusipirkti naują būtų neįgyvendinama svajonė.

 

Tarsi gimtadienio dovana

Sausio 30 d. į Juodupės gimnazijos mokytojų kambarį kartu su Matu pasidžiaugti dovana skubėjo ne tik jo klasės draugai, bet ir gausus mokyklos pedagogų kolektyvas. Ne vienas ir ašarą nubraukė, girdėdamas Seimo nario R. Martinėlio bei verslininko A. Kazinavičiaus palinkėjimus Matui.

Seimo narys R. Martinėlis džiaugėsi galėdamas pagelbėti perspektyviam, iniciatyviam jaunam žmogui.

– Tikiuosi, kad ši dovana bus dar didesnis postūmis Matui siekti aukštų tikslų savo gyvenime, išpildyti savo svajones, – sakė jis.

A. Kazinavičius sportu besidominčiam vaikinui įteikė ir 2017 metų Juodupės ledo ritulio klubo kalendorių. Mato jis nė karto nėra matęs „šlifuojančio” Juodupės gatvių, o treniruoklių salėje sutinka jį dažnai.

Šis „Lenovo” firmos nešiojamasis kompiuteris, kaip sako M. Matickas, jam bus nuostabi dovana artėjančios pilnametystės proga: savo 18 gimtadienį vaikinas švęs vasario 13 d.

Dovanoto kompiuterio vertė neviešinama. Tik gimnazijos direktorė D. Guzienė užsiminė, kad šis yra antras pagal galingumą ir kitus parametrus Lietuvos rinkai pateiktų „Lenovo” firmos kompiuterių. Jį Matas išsirinko pats.

– Su Seimo nariu R. Martinėliu sutarėme: pigiausio nepirksime. Lai vaikinas išsirinks tokį, kuris tiks jam, – sakė A. Kazinavičius.

 

„Senuko” pataisyti nepavyko

Matas neslėpė: dovanotą kompiuterį jis labai saugos ir brangins. Ši dovana jam svarbi ir reikalinga. Mat „senukas” šešerius metus jam dorai tarnavęs sugedo prieš pat Kalėdas. Iš pradžių vaikinas dar bandė jį taisyti pats: klasės draugų prašė atiduoti savo senų kompiuterių detales. Tačiau kompiuterinė technika sensta ypač sparčiai ir gauti detalių šešerių metų kompiuteriui yra sunku. O rasti tokių, kurias dar ir tarpusavyje suderinti būtų galima, – faktiškai neįmanoma.

Kukliai gyvenantis Matas naujo kompiuterio neįpirktų. O jam jo reikia ne žaidimams, pramogoms, bet mokslams. Vaikinas kaip tik ruošėsi rajoninei biologijos olimpiadai. Tiesa, ir be nuosavo kompiuterio Matas joje pasirodė labai gerai.

 

Bendraklasių tėvai prašė pagalbos

Žinia apie Mato bėdą pasiekė klasės draugų tėvus. Šie susirinkime svarstė patys rinkti lėšas kompiuteriui, o klasės auklėtoją Dalę Stasiūnienę paprašė kreiptis į verslininkus paramos.

Į ką daugiau juodupėnai kreipsis, jei ne į renginių mecenatą A. Kazinavičių. Auklėtoja ne tik gražiais žodžiais jam apibūdino Matą, bet ir pateikė jo pasiekimų įrodymus: dienyno išrašus.

A. Kazinavičius neslėpė: pokalbis su vaikinu ir jo auklėtoja paliko puikų įspūdį. Matas jam pasirodė santūrus, tačiau savo nuomonę turintis, mokantis ją argumentuotai pagrįsti jaunuolis.

– Nusprendžiau, kad lėšų rinkliava – ne pati patogiausia priemonė nupirkti vaikinui kompiuterį. Pasitarėme su Seimo nariu R. Martinėliu ir nusprendėme kompiuterį padovanoti patys, – sakė A. Kazinavičius.

Ir jis, ir Seimo narys R. Martinėlis neslepia: paramos prašymų jie gauna nemažai, tačiau Mato pasiekimai neleido abejoti – jis vertas šios brangios dovanos.

 

Nuoširdūs apibūdinimai

 

– Matas – unikalus moksleivis, – sakė gimnazijos direktorė D. Guzienė. Ramus individualistas į klasės lyderius nesiveržia. Jis ne iš tų, kurie į mokslus žiūri pro pirštus ar „kala” vadovėlių tekstus: Matas mėgsta kruopščiai įsigilinti į dėstomus dalykus, tad jo žinios gilios ir nuodugnios. Nenuostabu, kad jam puikiai sekasi tie dalykai, kuriems reikia ne tik žinių, bet ir įžvalgų.

Direktorė D. Guzienė, kuri Matui dėstė ekonomiką, sako, kad šis dalykas sunkiai sekasi tiems, kurie nenori ar nemoka galvoti. O štai Matas ekonomikos srityje buvo tikras lyderis, jis uždavinius gliaudė lengvai, tarsi riešutus. Nors Matas į klasės lyderius nesiveržia, jis yra patikimas talkininkas organizuojant įvairius gimnazijos bendruomenės renginius.

Savo gebėjimus Matas vertina kukliai.

– Aš esu toks, kaip ir visi kiti mokiniai, – sako jis.

Užtat Mato auklėtoja D. Stasiūnienė sakė, kad apibūdinti auklėtinį lengva ir paprasta: rimtas, kuklus, patikimas.

Gyvenimo sąlygos Mato nelepina, tačiau jis sugeba atsirinkti vertybes ir draugus, moka atsispirti neigiamai įtakai, neturi žalingų įpročių, sportuoja.

Kaip sakė Juodupės gimnazijos direktorė D. Guzienė, Matas stengiasi, nes ketina siekti labai perspektyvios specialybės.

 

Lina Dūdaitė-Kralikienė

Autorės nuotraukos