Kitais metais Anykščiai taps kaimo turizmo sostine

 

Gegužės 27 d. Jurbarko rajono Kartupėnų kaime vyko 18-ojo kaimo turizmo sezono atidarymas, kuriame Anykščių rajonui buvo perduota Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vėliava. Ją perėmė Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė, Anykščių turizmo klasterio vadovė Sonata Veršelienė, Anykščių turizmo informacijos centro direktorius Rimantas Sereičikas ir Lietuvos kaimo turizmo asociacijos Anykščių skyriaus atstovas Rimantas Sabaliauskas.

Kaimo turizmo sezono atidaryme buvo akcentuota įvairių paslaugų teikėjų ir vietinių gamintojų bendradarbiavimo svarba; vyko kontaktų mugė, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija pasirašė iniciatyvos „AuGink savo kraštą“ memorandumą.

LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas, pradėjęs šventę kalbėjo:

– Šis,18-asis, sezonas – simbolinė pilnametystė. Sulaukęs 18 metų mūsų verslas subrendo kaip atskira verslo šaka, mes patys nuo sodybų puoselėjimo jau pereiname prie didesnių tikslų – ieškojimo, su kuo galime dirbti, kaip plėsti savo verslo perspektyvas.

L.Žabaliūnas kvietė jungtis visus, kurie gali pasiūlyti savo lietuviškus gaminius, produktus kaimo turizmo sodyboms – taip prisidedant ir prie ekonomikos augimo, ir prie šio verslo kokybės.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrės vardu šventės dalyvius pasveikino jos patarėja Jolanta Butkevičienė, įvertino projekto „AuGink savo kraštą“ reikšmę mūsų šaliai.

– Kiekvienas lietuviškas euras, paliktas čia, Lietuvoje, gina valstybę, stiprina jos ekonomiką, – kalbėjo J.Butkevičienė, ir skatino kaimo turizmo verslininkus pirkti lietuvišką produkciją.

Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas Andrejus Stančikas ragino nepamiršti, kokioje gražioje šalyje gyvename, ir linkėjo sėkmingo turizmo sezono.

– Kaimo turizmo verslo žmonės – tai pirmoji mano sutikta profesinė bendruomenė, švenčianti ne darbų pabaigtuves, o jų pradžią, – kalbėjo Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto direktorė Rasa Melnikienė.

LKTA glaudžiai bendradarbiauja ne tik su vietiniais maisto gamintojais, bet ir su pirtininkais, kurių teikiamos paslaugos yra neatsiejama kaimo turizmo dalis. Pirtininkams šventėje atstovavo „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Vantos lapas“ kūrybinė grupė.

Šventės kulminacija – kaimo turizmo sezono atidarymas ir iškilmingas vėliavos perdavimas anykštėnams buvo sutiktas garsiais plojimais. Anykštėnai, vieningai paėmę už visų keturių Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vėliavos kampų, perėmė ir estafetę rengti 19-ąjį kaimo turizmo sezono atidarymą.

– Mums yra didelė garbė nuo Nemuno kilpų vežtis šią vėliavą iki Šventosios vingių, – sveikindama jurbarkiečius kalbėjo Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė V.Veršulytė ir kvietė 2016-aisiais nepasididžiuoti ir dar gausiau susirinkti Anykščiuose.

Šventėje dalyvavo ir Anykščiuose veikiančių kaimo turizmo sodybų savininkai Gitana Mileikaitė (sodyba „Geras“), Lina ir Rimantas Sabaliauskai („Tarp liepų“) ir Gintaras Senulis („Svajonių dvaras“).

 

Virginija Ros Garcia

Anykščių rajono savivaldybės specialistė ryšiams su visuomene