Kiekvienas savaip bando sudominti Turizmo parodos lankytojus

 

Šiandien, sausio 22 d., Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, prasidėjo jau ketvirtoji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2016.

Parodoje dalyvaujantys Anykščių turizmo paslaugų tiekėjai buriasi prie didžiulio stendo su šūkiu „Anykščiai – žalioji Lietuvos viršūnė!“ Su parodos lankytojais bendravo ir rajono meras Kęstutis Tubis, Savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė.

Anykštėnai ir šįkart stebina informatyvumu, inovatyvumu.

Rokiškėnams parodoje atstovauja Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras bei Rokiškio krašto muziejus.

– Pagrindinė parodos diena – rytoj, bet jau šiandien čia daugybė žmonių, parodą gausiai lanko mokinukai. Visus pasitinkame stendu „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019″. Labai išsiskiriame Rokiškio kultūros centro naujametinio spektaklio „Snieguolė ir septyni nykštukai” dekoracija, pritaikyta parodai. Mes – tarsi pilaitėje, ištapytoje Rokiškio bažnyčios, koplyčios, Arkos, Liongino Šepkos skulptūros vaizdais.

Esame tarp keturių kolonų. Jose – kompiuteriai. Vienoje kolonoje galima pamatyti filmuką apie Rokiškį, kitoje –mūsų centro sukurtus siužetus apie puodžių Igorį Kovalevskį, medžio drožėją Vidmantą Zakarką ir miškininką, vyndarį Raimondą Nagelę. Vienoje kolonoje galima rasti UAB „Daivida” saldainių „Karvutė”.

Sustojusieji prie mūsų stendo klausia, ką galėtų pamatyti atvažiavę į Rokiškį. Ir mes pasakojame ne tik apie žymiuosius mūsų objektus – Rokiškio bažnyčią, Krašto muziejų, Nepriklausomybės aikštę, tapytas langines, – bet ir apie išvažiuojamąsias ekskursijas į Velniakalnio kalvarijas, Liongino Šepkos parką, Gačionių, Salų ir kitus Rokiškio rajono dvarus, Bobriškio cerkvę… Mūsų stendo lankytojus kviečiame dalyvauti įvairiose muziejaus edukacinėse programose. Siūlome Rokiškio krašto muziejaus, mūsų Centro, rajono bendruomenių išleistų leidinių, – temainfo.lt pasakojo Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro direktorė Lina Valotkienė.

Rokiškio stendas viliojo ir jo rėmėjų dosnumu: parodos lankytojai buvo vaišinami UAB „Rokiškio sūris” fermentiniu ir kietuoju sūriais, Perto Blažio vadovaujamos bendrovės „Darola” duona ir konditerijos gaminiais, „Rokiškio mėsinės” skilandžiu, dešra su kadagio uogomis, mažosiomis dešrelėmis.

Kupiškėnišką stendą dalinasi VšĮ Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centras bei Stirniškių kaimo turizmo sodyba „Apinių namai”.

– Parodos lankytojus kviečiame aplankyti Uoginių muziejaus naują Amatų centrą, rinktis Kupiškio etnografijos muziejaus, Adomynės dvaro, „Apinių namų” edukacinius užsiėmimus. Esame sukūrę puikų maršrutą „Dvarų romantika”, verta pamatyti ir patį Kupiškį – mažųjų skulptūrų, sukurtų dailininko Henriko Orakausko, miestą. Nė vienas rajono centras negalėtų pasigirti tokia jų gausa ir meniškumu.

Šiemet siūlome leidinį „Top 10 vietų, kurias turite pamatyti Kupiškyje”. Be visko, ką jau vardinau, didžiuojamės Kupiškio mariomis, vandenlenčių parku, Uošvės liežuvio pusiasaliu ir jo dendrologiniu parku. Tai gražūs ir kupiškėnų svečius stebinantys dalykai, – pasakojo Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Paulius Pranckūnas.

Parodoje dalyvavo ir Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas.

Kupiškėnai įdomūs savo suvenyrais: magnetiniais lipdukais, tušinukais, puodeliais, naujuoju lankytinų vietų žemėlapiu. Čia galėjai paragauti ir kupiškėniko keptinio bei „Magaryčių” alaus.

Tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje ADVENTUR 2016 – tik turėk kuo girtis. Ji tęsis iki sausio 24 d.

 

Rita Briedienė

Renginio dalyvių temainfo.lt atsiųstos nuotraukos