Keturi projektai, smarkiai pakeisiantys Kupiškį

Regionų plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos priemonė „Miestų kompleksinė plėtra” smarkiai pakeis ir Kupiškį. Kovo 31 d. posėdžiavusi Kupiškio rajono taryba pagal šią priemonę patvirtino keturis projektus, padėsiančius įgyvendinti net labai senus sumanymus.

 

Kupiškio autobusų stotis pasikeis neatpažįstamai

Departamento kvietimas teikti projektinius pasiūlymus ir paskatino Kupiškio vadovus į kompleksinį planą įtraukti projektą „Autobusų stoties teritorijos konversija, pritaikant ją komercinei veikai”.

Apie 400 kv. m dabartinį stoties pastatą ketinama išplėsti iki 600 kv. m., jį rekonstruoti ir modernizuoti , pastatą ir teritoriją pritaikyti čia įsikurti prekybinėms įstaigoms.

– Nors Kupiškio autobusų stoties rekonstrukcija buvo įtraukta į rajono strateginį 2014–2020metų planą, tačiau tai buvo tolima perspektyva. Stoties sutvarkymui bus skirta apie 627 tūkst. eurų; objektas pasikeis neatpažįstamai, – temainfo.lt sakė Viešųjų pirkimų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas Arūnas Valintėlis.

 

Ir pažadą įvykdys, ir biudžeto lėšų sutaupys

Kitas Kupiškio rajono savivaldybės projektas „Gamybinės teritorijos, esančios krantinės g., Kupiškio mieste, konversija, prielaidų privačioms investicijoms sudarymas” įvertintas 123 tūkst. eurų. Ši suma bus skirta į Kupiškį ateinančios Panevėžio UAB „Domimaks” gamybinio ploto infrastruktūrai parengti.

Darbų už 147 tūkst. eurų, verslui įsipareigojo buvęs rajono meras Jonas Jarutis. Gi dabar vamzdynai bus pakloti projekto lėšomis, ir tai padės sutaupyta 92,5 proc. šiems darbams planuotų rajono biudžeto išlaidų.

 

Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštei – beveik 2 mln.

Projektas „Centrinės Kupiškio miesto dalies viešųjų erdvių modernizavimas ir pritaikymas bendruomenės veikloms” rajonui atneš 1 835 000 Eur, už kuriuos bus rekonstruota Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštė.

Rytoj, balandžio 5 d. 10 val. Kupiškio rajono savivaldybės posėdžių salėje (III a.) visuomenė kviečiama aptarti aikštės rekonstrukcijos jau parengtų projektų.

 

Keisis Kupos slėnis ir Kultūros centro prieigos

Ir dar vienas projektas „Kupiškio miesto viešųjų erdvių sutvarkymas ir pritaikymas poilsiui, sveikatinimui, užimtumui” įsitarpuoja į tą pačią „Miestų kompleksinės plėtros” priemonę.

– Už 270 tūkst. eurų bus sutvarkytas Kupos slėnio pėsčiųjų takas, paupiu besitęsiantis tarp Šilumos tinklų ir čiuožyklos pėsčiųjų tiltų. Atsiras suoliukų, treniruoklių. Bus sutvarkyti takai prie Kupiškio kultūros centro , padaryti nuvažiavimai neįgaliesiems, – sakė Viešųjų pirkimų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas A.Valintėlis.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotraukos