Kelionės per pasaulį stotelė – Kupiškis

Anglai sutuoktiniai Rebecca ir Garis Dover po pasaulį keliauja jau 19 mėnesių. Rebeka – architektė, Gary – statybų inžinierius; jie pardavė namus Anglijoje ir išvyko pasidairyti po pasaulį. Keli mėnesiai prabėgo Indijoje, Singapūre. Lyg ir ne visai planuotai su naujais draugais buvo sugrįžta į Europą ir mėnesį keliuta po Italiją ir Ispaniją.

Europa per ilgai jų neužlaikė – rudeniop keliautojai grįžo į Aziją; keliavo po Kiniją, Tibetą, Japoniją, pasiekė Birmą, Tailandą, Kambodžą, Vietnamą, Laosą.

Prieš porą mėnesių Rebecca ir Garis atskrido į Budapeštą ir toliau mina Azijoje įsigytais dviračiais. Jau pravažiuotos Slovėnija, Slovakija, Lenkija. Pastaroji juos ypač sužavėjo: svetinga, nebrangi, graži.

Praėjusią savaitę keliautojai pasiekė Lietuvą. Nakvynės buvo sustoję Alytuje, Vilniuje. Mūsų šalies sostinėje juos pasitikę draugų draugai ragino aplankyti Nidą, Aukštaitijos parką, bet Rebecca ir Garis atsisakė  –jie skubėjo pasiekti Latviją.

Į Kupiškį pora užsuko nusipirkti maisto. Garis saugojo dviračius prie mažosios „Maximos”. Čia su juo ir pasisveikino Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos anglų kalbos mokytoja Dalia Venckuvienė.

– Pasiteiravau, ar jis kalba angliškai. Mačiau, kad Garis pavargęs; pasiūliau jam pasitarti su žmona ir likti mano šeimoje nakvynės. Kol aš apsipirkau, prie dviračių grįžo ir Rebecca. Jie nusprendė likti; sako: „Esame keliautojai, tu rime būti atviri žmonėms”. Aš svarsčiau: tiek daug lietuvių rado savo namus Anglijoje, o štai Garis ir Rebecca skuba palikti Lietuvą, nes jiems čia nelabai patiko. Mes apžiūrėjome Kupiškį, nuvažiavome į Anykščius; praėjome Lajų taku, aplankėme Niūronis… Ir štai mūsų krašte jie užsilaikė dvi dienas. Į Latviją pora išvyko šeštadienį. Labai džiaugiuosi, kad jie iš Lietuvo išsiveš gerus įspūdžius, –temainfo.lt pasakojo D.Venckuvienė.

Keliautojai žada siekti Rygą, Taliną, apkeliaus Skandinaviją ir pro Vokietiją, Prancūziją grįš į Angliją.

Du žmonės keliauja per pasaulį. Jie rašo blog`ą http://nomadtravelfix.tumblr.com. Kažkodėl būtų smagu, jei jų kelionės istorijoje būtų paminėtas ir Kupiškis.

 

temainfo.lt

Algirdo Venckaus nuotraukos