Keliaujanti prancūziškų knygų biblioteka pasieks ir Anykščius

Balandžio 16 d. Anykščių S. ir L.Didžiulių viešojoje bibliotekoje planuojamas keliaujančios prancūzų bibliotekos atidarymas.
Tokią biblioteką Prancūzų institutas įsteigė 2008 m., siekdamas, kad knygos prancūzų kalba būtų prieinamos ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų gyventojams. Joje – 680 egzempliorių įvairios tematikos leidinių.

Didžiąją fondo dalį sudaro prancūzų kalbos mokymosi priemonės, tačiau yra ir grožinės literatūros leidinių (A. Kamiu, F. Beigbeder, R. Gary) bei meno albumų (Matisas, Gogenas, Mone, Van Gogas), knygų apie Prancūzijos regionus, kultūrinį paveldą bei istoriją. Projektu „Keliaujanti biblioteka” siekiama suteikti galimybę pažinti Prancūziją ir mokytis prancūzų kalbos įvairių Lietuvos miestų gyventojams, o taip pat puoselėti prancūzų kalbos mokymo tradicijas ir sudaryti palankesnes sąlygas prancūzų kalbos mokytojams naudoti mokymo priemones pamokose.

Prancūzų institutas anykštėnams suteikė galimybę iki 2015-ųjų pabaigos įkurti prancūzų biblioteką S. ir L.Didžiulių viešojoje bibliotekoje. Kviečiame frankofonus ir frankofilus, o ir visus, mylinčius knygas, į bibliotekos suaugusiųjų ir vaikų literatūros skyrius: leidiniai į namus išduodami pagal bendras naudojimosi biblioteka taisykles.

 

Anykščių S. ir L.Didžiulių viešosios bibliotekos informacija
Bibliotekos archyvo nuotraukos