Keliauja po Rokiškio rajoną ir kala monetas

Iniciatyvinės grupės „Rokiškio krašto vėliavos Baltijos kelyje“ nariai keliauja po rajoną ir kala monetas. Vienoje jų pusėje – Rokiškio rajono herbas, kitoje – trijų Baltijos valstybių žemėlapis ir užrašas „Lietuva, Latvija, Estija. Baltijos kelias 1989 08 23”.

– Šios svarbios žymos – priminimas apie artėjantį Baltijos kelio 30-mečio įvykį. Keliaujame po rajoną ir raginame žmones jame dalyvauti, – temainfo.lt sakė Rokiškio krašto muziejaus laisvės kovų istorijos skyriaus vedėjas, rajono Tarybos narys Valius Kazlauskas.

V. Kazlauskas arba kartu su juo keliaujantis buvęs ilgametis Rokiškio jaunųjų šaulių vadas Algis Veikšnys ima į rankas didžiulį kūjį ir tvoja į spaudą. Garsas iš toli atkreipia žmonių dėmesį, ir eina jie prie žinios nešėjų, juokauja: „Pamanykit, pinigus kala!“

Panemunyje V. Kazlauskas suskaičiavo 19 žmonių, dalyvavusių Baltijos kelyje: kas su tėvais, kas su žmona ar vyru stovėjo kelio Vilnius–Panevėžys 115 kilometre, kur 1989 m. rugpjūčio 23 d. į gyvą grandinę rikiavosi rokiškėnai.

– Tiek daug istorijų išgirstame. Lietuva ir mūsų Rokiškio kraštas savyje saugo atminimą – lyg paslaptį, kurią mes atskleidžiame, – teigia V. Kazlauskas.

Spaudo pusę su Rokiškio herbu skolintasi iš Krašto muziejaus, o Baltijos kelio spaudą iniciatyvinė grupė užsakė padaryti. Kaskart nemokamai išdalinama po keliasdešimt monetų, netrukus tapsiančiomis numizmatinėmis.

Renginyje išdalinama po keliasdešimt varinių monetų. Jos jau kaldintos prie žymiojo Angelo paminklo Panemunyje, Bajorų šventėje, Rokiškio Šv. apaštalo ir evangelisto Mato šventoriuje, kuomet Caritas savanoriai čia pynė Žolinių vainiką. Vakar monetos kaldintos prie Rokiškio krašto muziejaus.

Į Baltijos kelio akcijos vietą išvykstama rugpjūčio 23 d. 16 val. iš Rokiškio pašto kiemo. Norintieji važiuoti turėtų registruotis telefonu 8 686 13741.


temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotr.