Kažkas suniokojo Kupiškio festivalio „Stichijos” durpių skulptūras

 

Kažkas suniokojo Uošvės liežuvio saloje paliktas durpių skulptūras, šioje marių saloje statytas „Stichijų” festivalio Žemės zonai: išspardyti ryklio nasrai, iš stuburo bekyšo metaliniai sutvirtinimai, o beveik 3 m siekęs erelis sulygintas su žeme.

Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė tokį žmonių elgesį pavadino nelaime.

Šias žinomų medžio drožybos meistrų kupiškėnų Ramūno Vizbaro ir Gintauto Tručinsko skulptūras, jaukią pavėsinę, apjuostą durpių sienele bei mažesnes rokiškėno Vidmanto Zakarkos  durpių skulptūras buvo ketinta saloje palikti per vasarą. Uošvės liežuvio lankytojai dar gali pasimėgauti didžiuliu tinkliniu hamaku, ištemptu tarp ratu, tarsi šiai atrakcijai susodintų medžių. Tebėra ir mandalos.

– Gavome mero pritarimą palikti visus šiuos įspūdingus festivalio dirbinius; kupiškėnams – ir tiems, kurie dalyvavo renginyje, ir tiems, kurie jame nebuvo – leisti dar jais pasidžiaugti, – temainfo.lt sakė direktorė J.Janušonienė.

Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas irgi stebėjosi keistu žmogaus noru griauti.

– „Stichijų” festivalis praėjo be menkiausio incidento. Renginyje nebuvo girtų, nors žiūrovų gausa „Stichijos” pranoko visus lūkesčius. Kažin ar verta spėlioti, kam ir kodėl užkliuvo šios nuostabios statulos – tiesiog jų nebeturime, – sakė meras.

UAB „Durpeta” generalinis direktorius Jonas Kantautas teigė, jog jam labai patikę dirbiniai ir gaila, kad taip atsitiko.

– Galėjome juos parsivežti, ir jie būtų papuošę mūsų bendrovės teritoriją. Bet atsitiko kitaip… – sakė generalinis direktorius J.Kantautas.

Festivalio dirbiniams UAB „Durpeta” padovanojo apie 10 kub. m žaliavos. Ji, ko gero, bus panaudota šiam Uošvės liežuvio dendrologiniam parkui.

Menininkas R.Vizbaras buvo linkęs manyti, kad tai vėjo darbas, bet sužinojęs, kad paukštis suardytas nebeatpažįstamai, atsiima kaltinimus gamtai: net ir labai gūsingas vėjas būtų nuardęs skulptūros dalį, be to, durpių gabalai būtų išnešioti platesniu spinduliu.

Dvi dienas be jokio užmokesčio dirbę meistrai nemato prasmės atkurti statulas. Kažkas nusprendė, kad jų nereikia, ėmė ir nugriovė. Visi kiti su tuo tiesiog turi taikstytis…

 

Adelija Varnaitė

Autorės nuotraukos