Kazachstanas Lietuvos verslininkus kviečia į Almatos tarptautinį ekonomikos forumą


Registruotis iki sausio 21 d.

Rokiškio rajono savivaldybė rajono verslininkus kviečia dalyvauti Tarptautiniame ekonomikos forume „Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtra“. Kovo 2–5 d. renginys vyks Almatos megapolyje, registruotis kelionei verslininkai raginami iki sausio 21 d.


Pakviestos visos savivaldybės

Dalyvauti ekonomikos forume yra pakviestos visos Lietuvos savivaldybės. Kaip plačiau skelbia Baltijos šalių ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo asociacija, forumo tikslas – Kazachstano vadovus supažindinti su Lietuvos regionais, skatinti Kazachstano verslininkų investicijas Lietuvoje bei Lietuvos verslininkų veiklą Kazachstane, didinti bendrų įmonių skaičių, nutiesti ekonominio bendradarbiavimo tiltus tarp Kazachstano ir Lietuvos regionų formate B2B (business to business, arba verslas verslui), užtikrinti Lietuvos regionų savivaldybių bendravimą su Kazachstano savivaldybėmis.


Forumą palaiko Kazachstano verslininkai

Forumą palaiko Almatos miesto akimatas (savivaldybė) ir Nacionalinė Kazachstano Respublikos verslininkų asociacija „Atameken“.„Organizuoti Lietuvos regionų ir Kazachstano verslo forumą Almatoje nutarėme po apsilankymo 19 Lietuvos savivaldybių. Išaiškėjo, kad Lietuvos regionams įdomūs potencialūs investuotojai iš Kazachstano, savivaldybės sudaro verslui palankias sąlygas, vietos verslininkai įvaldę šiuolaikines technologijas, kurių taip trūksta Kazachstane, ir pateikė konkrečius bendradarbiavimo pasiūlymus. Manau, kad verslo forumas padės Lietuvos regionams ir jų verslui rasti partnerių Kazachstane, o mūsų šalies verslininkams suteiks galimybę investuoti Lietuvoje. Sieksime, kad forumas būtų maksimaliai praktiškas ir efektyvus. Tikslas – sutartys dėl investicijų ir bendrų Lietuvos-Kazachstano įmonių steigimo. Džiaugiamės, kad mūsų organizuojamo forumo partneriu tapo Kazachstano didžiausia verslininkų organizacija – pramonės ir prekybos rūmai „Atameken“, kurie vienija 150 000 Kazachstano įmonių. Forumo programoje pagrindinis akcentas skirtas verslui ir Lietuvos regionams pristatyti, tačiau svečiai iš Lietuvos galės susipažinti taip pat su Kazachstano kultūra ir unikalia gamta“, – į Lietuvos verslininkus kreipiasi Baltijos šalių ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo asociacijos verslininkų tarybos pirmininkas Rostislavs Li.


Ambasadoriaus V. Temirbajevo kreipimasis

„Lietuvos Respublikos ir Kazachstano santykiai sėkmingai plėtojami jau daugelį metų. Mūsų šalys aktyviai bendradarbiauja tarptautinėse organizacijose, humanitarinių ir socialinių projektų misijų metu. Vystomas ir ekonominis bendradarbiavimas. Tačiau, mano nuomone, turime unikalias galimybes ir priemones ženkliai jį sustiprinti. Naujausi pasaulinės ekonomikos trendai skatina sutelkti dėmesį į regionus. Taigi Lietuvos bei Kazachstano regionų savivaldybės, verslininkai bei visuomeninės organizacijos turi ieškoti naujų bendradarbiavimo bei kooperacijos formų. Esu tikras, kad mūsų kartu su kolegomis organizuojamas Lietuvos regionų bei Kazachstano verslo forumas padės tai padaryti, suteiks galimybę lietuviams susipažinti su Kazachstanu, užmegzti naujus dalykinius ir draugiškus ryšius, kurie taps tikru Lietuvos regionų bei Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo katalizatoriumi. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti‘, – ragina Kazachstano ambasadorius Lietuvoje Viktoras Temirbajevas.


temainfo.lt