Kavarsko gyventojai turi rūpesčių: užtvankoje įstrigo gulbė

 

Kavarsko gyventojai turi rūpesčių: į Šventosios upės užtvankos betoninį koridorių pateko gulbė.

– Net sunku pasakyti, kas ją čia įviliojo. Paukščiai yra atsargūs; sunku patikėti, kad gulbė būtų nuslydusi nuo cementinės sienelės. Neįtikėtina ir tai, kad ji būtų sumaniusi ja pavaikštinėti, – temainfo.lt sakė Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Anykščių rajono agentūros inspektorius Audrius Pilka.

Anot gamtosaugininko, nėra buvę, kad į nusekusios Šventosios užtvankos koridorių būtų įpuolusi gulbė. Išskristi iš jo ji neturi jokių šansų: koridoriaus plotis tesiekia apie metrą – tiek neužtenka gulbei išskleisti sparnus. Be to, skrydžiui įsibėgėti trukdo koridoriaus sienas viršuje jungiantys betoniniai tilteliai.

– Gulbės gelbėjimo operacija planuojama rytoj. Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas ateis su savo seniūnijos vyrais: bandysime gulbę ištraukti tinklu. Laukinis paukštis gali blaškytis. Kažkuriam gal teks leistis į vandenį. Kol kas dar nežinome, koks šiuo metu koridoriaus gylis, – teigė inspektorius A.Pilka.

Anot seniūno A.Gansiniausko, šiuo metu paukštis ramus, kartkartėmis prausiasi, lyg ir nė nebando išsivaduoti.

– Rytoj, rugpjūčio 10 d.,  8 val. čia turėsime gražaus rūpesčio: gulbių gelbėjimo darbai mums nėra įprasti, – šypsojosi seniūnas.

 

Adelija Varnaitė

Autorės nuotraukos