Kavarskas – pirmas Anykščių rajono miestas, susirūpinęs renovacija

Anykščiai jau skaičiuoja 26 renovuotus namus, o Kavarsko Petro Cvirkos gatvės 1-uoju numeriu pažymėtas namas bus pirmas renovuotas daugiabutis rajone.

Kaip temainfo.lt sakė rajono Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Valentinas Vitkūnas, šiuo metu 10 daugiabučių namų gyventojų yra pateikę paraiškas renovacijai: devynių – Anykščiuose, vieno – Kavarske; visiems jiems Savivaldybė rengė investicinius planus.

– Šie namai yra pasiruošę renovacijai, tik laukiama Aplinkos ministerijos kvietimo teikti paraiškas daugiabučių namų modernizavimui. Kol kas lūkuriuojama; tikimės, kad rugsėjį bus paskelbta apie finansavimą, – temainfo.lt sakė V.Vitkūnas

Anot pašnekovo, Kavarsko dviejų aukštų namas senas, netipinis, nesutapdintu, t. y. šlaitiniu, stogu; atnaujintas jis gražiai papuoštų Kavarsko miestą.

Kaip prisimena seni Kavarsko gyventojai, čia stovėjo medinis namas. Sovietmečiu vietoj jo buvo pastatytas mūrinis: pirmame aukšte įkurdintos dvi (vaikų ir suaugusiųjų) bibliotekos, čia buvo ir apylinkės milicijos įgaliotinio kabinetas, o antrame veikė Kavarsko miesto ir Kavarsko apylinkės  vykdomieji komitetai. Pastatas turėjo didžiulį rūsį: jis būtų tarnavęs kaip slėptuvė vietiniams partiniams vadovams branduolinio karo metu.

Šiuo metu P.Cvirkos gatvės 1-ajame name yra įrengti aštuoni butai ir parduotuvė.

 

Adelija Varnaitė

Autorės nuotr.