Kas vyksta Kupiškyje?

Apsilankymas Kupiškio etnografijos muziejuje, Jaunimo bei Turizmo ir verslo informacijos centruose.

Fotografuodamas bei filmuodamas Kupiškio renginius išgirstu daugybę įdomių dalykų, kurie vyksta šiame mieste ir rajone, todėl dažnai stebina kalbos apie pasyvų miestelio gyvenimą. Nusprendžiau savo atradimais dalintis su temainfo.lt skaitytoju;  galbūt kažkam tai irgi pasirodys įdomu, verta dėmesio.

Kupiškio etnografijos muziejus

Muziejų „užklupau“ besiruošiantį spalio 10 d. vyksiančiam Adomo Petrausko 100 metų jubiliejaus minėjimui. Likus kelioms dienoms iki renginio dar nemažai reikia nudirbti.

Vienas darbų – projekto metu vaikų sukurtų darbų ekspozicijos parengimas (daugiau apie projektą: https://temainfo.lt/jaunuju-talentu-dovana-adomo-petrausko-100-meciui/).

A.Petrausko muziejaus Bokšte bus galima pamatyti mokinių išleistą laikraštuką, sodyboje sukurtus piešinius, čia darytas nuotraukas.

Be to, parodos atidarymo proga bus  šventinis renginys, numatytos įvairios veiklos. Viena iš staigmenų – sodybon sutiko atvažiuoti TV3 projekto „Dangus” dalyvis Jonas Čepulis.

Sodybos teritorijoje numatyta įkurti miško parką; pirmieji medžiai bus pasodinti šio renginio metu.

Renginys prasidės 14 val. Uoginių koplyčioje.

Muziejų palikau darbų įkarštyje. Daug laiko atima įvairūs maži darbeliai: reikia išsiuntinėti kvietimus, suorganizuoti mokinių atvykimą, paruošti skelbimus ir t.t.

Kupiškio jaunimo centras

Jaunimo centro kolektyvas mane sutiko labai džiugios nuotaikos: spalio 3 d. centro direktorei Gailai Matulytei įteikta projekto „Darbo su rizikos grupės jaunimu kokybės stiprinimas Kupiškyje” įgyvendinimo sutartis. Pagaliau buvo patvirtinta iniciatyva, kuri suteiks galimybę įstaigai ne tik plėsti savo veiklas, bet ir pradėti senai lauktą pastato renovaciją.

Šio projekto įgyvendinimui buvo skirta 837 368 Lt. Pinigai turi būti skirti veiklų bei patalpų kokybei gerinti. Jaunimo centre nusimato dideli pokyčiai.

Prasideda projekto administraciniai darbai: turi būti surasti projekto vykdytojai, vadovai, administruojantys asmenys. Dėl būtinybės paruošti kalnus dokumentų viskas vyksta gan lėtai… Kada prasidės konkretūs darbai, sunku prognozuoti. Renovaciją tikimasi užbaigti iki 2016 m.

Jaunimo centro direktorė G.Matulytė prasitarė: ji pirmą kartą susidūrė su tokio didelio mąsto projektu. Labai įdomi, bet tuo pačiu ir nelengva užduotis. Tačiau svarbiausia, kad finansavimas gautas, pinigai – jaunimo rankose, darbai  nebegali būti atšaukti.

Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centras.

Užėjęs pas Centro direktorių Paulių Pranckūną išgirdau apie daugybę paskaitų, kurias nuolatos organizuoja Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centras. Seminaras „Verslo vartai – pradėkime verslą kartu! — vyks spalio 14 d. Kviečiami visi, besidomintys verslu ir ieškantys žinių pirmai pradžiai.

Toliau kalbantis apie įvairias veiklas ir idėjas „užkliuvo” Centro rengiamos ekskursijos į žymiausius  Lietuvos objektus. Nors apie tai  viena ausimi esu girdėjęs, tačiau nusprendžiau pasigilinti labiau.

Kiekviena pavasarį bei rudenį bent du kartus per mėnesį Centras kupiškėnams suteikia galimybę pamatyti kažką įdomaus.

– Ieškome nebrangių kelionių. Mums svarbu, kad suma neviršytu 70 Lt. Norime, jog išvyka būtų įperkama kiekvienam, –  pasakojo Paulius.

Lankomi objektai yra labai įvairūs – nuo „Rūtos“ saldainių fabriko Šiauliuose iki Panevėžio Juozo Miltinio teatro spektaklių. Deja, ne visos suplanuotos kelionės įvyksta: nesusirinkus reikiamam ekskursantų skaičiui, jos atšaukiamos. Vis dėlto didžioji ekskursijų dalis susilaukia dėmesio.

Apie ekskursijas skelbia Kupiškio turizmo ir informacijos puslapis: (http://www.info.kupiskis.lt/category/keliones-ekskursijos/) paspaudus ant nuorodos „Kelionės / Ekskursijos”

Išvažiuoti į Panevėžį ir pamatyti spektaklį susigundžiau ir aš.

Kas domina labiausiai?

Apie kokias Kupiškyje veikiančias organizacijas dar norėtumėte išgirsti? Kokios veiklos jus domina labiausiai? Lauksiu Jūsų komentarų ir siūlymų!

Paulius Briedis

Autoriaus nuotraukos