Kas sustabdė Kupiškio kultūros centro prieigų rekonstrukcijos darbus?

– Kodėl sustojo Kupiškio kultūros centro prieigų tvarkymo darbai? – vakar, liepos 3 d., kupiškėnas klausė rajono savivaldybės mero Dainiaus Bardausko jo susitikime su gyventojais, – „Bobcatas” tris savaites stovi neužkurtas.

Anot mero, darbus teko stabdyti dėl projektuotojų kaltės: rengiant Kultūros centro prieigų rekonstrukcijos projektą neatsižvelgta į Centro kieme stovinčią Vaclovo Krutinio skulptūrą „Tėviškės prisiminimai“, kupiškėnų pramintą „Naktigone“, statytą 1988 m. Vykdant darbus pastebėta, kad projekte numatyta atraminė sienelė eis visai šalia skulptūros ar net per ją. Buvo svarstoma „Tėviškės prisiminimus“ nukelti į šoną, tačiau tai yra ir sudėtinga, ir rizikinga – nesinori skulptūros sugadinti. Galiausiai nuspręsta darbus stabdyti, projektą koreguoti.

Kaip temainfo.lt sakė projektą rengusios UAB „Vilniaus projektų rengimo centras“ vadovas Mindaugas Čepulis, projektas nebus koreguojamas, bus priimti kai kurie sprendimai: sienelės pamatų gyliui nustatyti teko atlikti geologinius tyrimus.

Pasak D. Bardausko, geologų trūksta, vasarą jie turi daug užsakymų, bet liepos 1 d. tyrimai buvo baigti, šiuo metu laukiama jų išvadų. Kada rekonstrukcija bus tęsiama, kol kas dar nėra aišku.

– Duok, Dieve, anksčiau, – sakė meras D. Bardauskas.

Anot rajono vadovo, ir kitų įmonių projektuotojai Kupiškyje yra sukūrę ne vieną skubių sprendimų reikalavusią situaciją: nesklandumų kilo dėl socialinio būsto, Maironio gatvės remonto, o Palėvenės vienuolyno rekonstrukcijos projekte vandens savitaka į kalną buvo numatyta net 1,5 metro.


temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotr.