Kas mažina smurtą artimoje aplinkoje?

Lapkričio 16 d. Kupiškio rajono Alizavos kultūrinės veiklos darbuotojai organizavo Alizavos bendruomenės susirinkimą, kuriame dalyvavo: Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gintarė Šližytė, Kupiškio technologijų ir verslo mokyklos atstovė Sima Kuprionytė ir Rokiškio visuomenės sveikatos biuro atstovė Kupiškiui Ugnė Kirdaitė.

Susitikimo metu buvo apžvelgtos artimoje aplinkoje patiriamo smurto ypatybės, įvertinti statistiniai duomenys apie jų dažnumą, neigiamą agresyvaus elgesio įtaką tarpusavio santykiams ir žmonių psichologijai. Be to, akcentuota alkoholio vartojimo problema, kuri glaudžiai susijusi su smurto proveržiais – neblaivūs asmenys padaro didžiąją dalį nusikalstamų veikų. Bendruomenės nariai buvo skatinami atsisakyti žalingų įpročių, propaguoti sveiką gyvenseną.

Renginio organizatoriai kvietė nesidrovėti ir kreiptis pagalbos į policijos pareigūnus, medicinos įstaigas, mokyklų socialinius darbuotojus, vaikų teisių apsaugos specialistus, psichologus dėl patiriamo smurto artimoje aplinkoje ir žinomų atvejų bendruomenėse.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunokacijų skyriaus vyresnioji specialistė