Kartu su seniūnija – už sveiką ir saugią aplinką

Rokiškio rajono Jūžintų miestelio gyventojai vieni pirmųjų prisijungė prie bendrystės idėjų plėtojimo, neliko abejingi visuomenės problemoms. 

Gegužės 7-osios susitikime Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio tyrėja Sandra Leikaitė, bendruomenės pareigūnė Enrika Pavilonienė ir Jūžintų seniūnijos aktyvūs gyventojai tarėsi, kaip surasti bendrus veiklos sąlyčio taškus, kurti aplinką, nepakančią girtavimui ir smurtui.

Bendruomenės pareigūnė susirinkusiesiems pateikė duomenis apie rajono kriminogeninę padėtį; labiausiai paplitę nusikaltimai – vagystės ir smurtas artimoje aplinkoje.

Apylinkės inspektorė S.Leikaitė ragino atkreipti dėmesį į visokias smurto apraiškas, jų neigiamus padarinius. Pareigūnė akcentavo, kad dažniausi smurto artimoje aplinkoje atvejai būna tarp vyro ir moters, tačiau pasitaiko liūdinančių atvejų, kai suaugę vaikai smurtauja prieš savo senyvo amžiaus tėvus.

Susitikimo metu buvo kalbama apie Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, smurto sąvoką ir rūšis, kur kreiptis pagalbos; šiuos klausimus padeda spręsti seniūnijos. 

Jūžintų seniūnijos socialinė darbuotoja Dovilė Sirvydytė pasakojo, jog dėl kylančių konfliktų dažniausiai kaltas alkoholis. Užvirė diskusija, kaip pažaboti svaigalų vartojimą, kaip nuo žalingų įpročių apsaugoti nepilnamečius, jaunimą.

Susirinkime buvo nagrinėti asmeninio turto apsaugos klausimai. Policininkės ragino gyventojus dalintis informacija apie pastebėtus įtartinus asmenis ar automobilius, puoselėti bendradarbiavimą su policija, ir tokiu būdu kurti saugią aplinką.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė