Kartą metuose Kupiškis virsta irklavimo varžybų Meka

Jau penktą kartą

„Kupiškis – puiki vieta poilsiui ir… irklavimui.” Tokiais žodžiais garsus irklavimo treneris Virgaudas Leknickas savo „Facebook“ paskyroje pavadino nuotraukų albumą: jame – fotografijos iš Kupiškio. Kartą metuose Kupiškis virsta irklavimo varžybų Meka, į kurią atvyksta beveik visų irkluojančių miestų atstovai.

Rugsėjo 15 d. jau penktą kartą į Kupiškį rinkosi Ilgo nuotolio regatos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, Lietuvos irklavimo federacijos taurės III etapo ir Lietuvos studentų irklavimo čempionato dalyviai. Svečių sulaukta iš Vilniaus, Trakų, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių. Tradiciškai sulaukta ir irklavimo meistrų iš Latvijos Rygos irklavimo klubo (RRC).

Šiųmetė regata buvo geriausia iš visų organizuotų iki šiol, valtis į marias nuleido 52 įgulos.

Varžybų dalyvius pasitiko puikus oras ir gana ramios Kupiškio marios. Tačiau besiruošdami varžyboms ir tvarkydami valtis treneriai ir sportininkai neramūs žvilgčiojo į vandenį – ar tik nepasišiauš Kupiškio marios? Pasiruošę valtis sportininkai patraukė į startą Palėvenėlėje. Jiems reikėjo įveikti ne tik varžybų 6 kilometrus, bet ir patiems pasiekti starto vietą.

Įdienojus Kupiškio marios tapo neramesnės, tad varžybų dalyviams teko pasigalynėti ir su varžovais, ir su nedideliu priešiniu vėju bei bangomis.

 

Startavo bendru startu

Varžybų dalyviai startavo bendru startu, o tokių startų buvo du: pirmame varžėsi visos vyrų ir mix valčių klasės, antrame – moterų valčių klasės ir meistrai. Nuotoliui įveikti greičiausioms įguloms prireikė 24.41,06 min., kitiems varžybų dalyviams – ir 40 min.

Irkluotojus sveikino ir apdovanojo Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas.

Ilgo nuotolio regatos, skirtos Lietuvos valstybės 100-mečio atkūrimui paminėti, ir LIF taurės III etapo vienviečių valčių klasių nugalėtojais tapo trakietė Viktorija Senkutė ir vilnietis Virgilijus Prušinskas. Dviviečių be vairininko valčių klasių nugalėtojais – trakietės Vytautė Urbonaitė ir Kamilė Kralikaitė bei kauniečiai Povilas Stankūnas ir Mantas Juškevičius.

Moterų porinių dviviečių valčių klasėje nugalėjo kaunietės Monika Daugirdaitė ir Gabrielė Michailova, vyrų tarpe – taip pat Kauno atstovai Aidas Greivys ir Arnoldas Voznikas.

 

Paulius Kirda ir Eimantas Jukna – antri

Paulių Kirdą (kairėje) ir Eimantą Jukną sveikna meras Dainius Bardauskas

Kupiškėnas Paulius Kirda, kuris šiuo metu mokosi ir sportuoja Šiauliuose, su treniruočių draugu Eimantu Jukna užėmė antrą vietą, nugalėtojams nusileidę tik 10sek.

Priminsiu, kad šiemet Lietuvos rinktinės sudėtyje Paulius Kirda dalyvavo pasaulio jaunių irklavimo čempionate Čekijoje ir porinių keturviečių valčių klasėje kartu su šiauliečiu, vilniečiu ir kauniečiu finale C, kuriame sportininkai kovoja dėl 13–18 vietų, užėmė 5 vietą.

Kupiškyje keturviečių be vairininko valčių klasės nugalėtojais tapo Šiaulių atstovai Tautvydas Barauskis, Danas Ivanauskas, Tadas Baliutavičius ir Džeraldas Daunoras, o miksų porinių dviviečių valčių klasėje nugalėjo Trakų atstovai Diana Liachovičiūtė ir Ričardas Slimanavičius.

Moterų porinių keturviečių valčių klasėje nugalėtojo Kauno atstovės, o vaikinų tarpe – Trakų atstovai.

Kupiškio įgula – Justinas Čiuliepa, broliai Faustas ir Nojus Baronai bei jiems irininkaujantis Domantas Riauba – porinių keturviečių valčių klasėje užėmė antrą vietą.

Po trečio etapo Kupiškyje paaiškėjo LIF taurių ir piniginių prizų savininkai. Vienviečių valčių klasėse jais tapo šiaulietė Raminta Morkūnaitė ir  klaipėdietis Artūras Muravjovas, dviviečių be vairininko valčių klasėse – Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė bei Povilas Stankūnas ir Giedrius Bieliauskas.

 

 Dalyvavo šešių universitetų komandos

Po Ilgo nuotolio regatos ir LIF taurės varžybų vyko Lietuvos studentų irklavimo čempionatas. Studentai varžėsi pagal atnaujintą irklavimo čempionato programą: buvo šešios valčių klasės, kurių dvi – miksų (startuoja vaikinai ir merginos vienoje valtyje).

Pasivaržyti atvyko šešių – Vilniaus, Kauno Vytauto Didžiojo, Vilniaus Gedimino technikos, Lietuvos sporto, Aleksandro Stulginsio ir Klaipėdos – universitetų komandos.

Pasibaigus varžyboms sportininkai buvo sukviesti apdovanojimams, o juos sveikino Kupiškio rajono savivaldybės meras D. Bardauskas ir Lietuvos studentų sporto asociacijos generalinė sekretorė Indrė Čelkienė.

Bendroje universitetų įskaitoje nugalėtojais tapo ne vienerius metus nepralenkiami Klaipėdos universiteto atstovai, vadovaujami trenerio Tado Katlioriaus. Antrą vietą iškovojo Vytauto Didžiojo universiteto irkluotojų komanda, kuriai vadovavo Vladas Juknevičius. Trečia vieta atitekto Vilniaus universiteto komandai, vadovaujamai Romualdo Kniukštos.

Padėkos už pagalbą organizuojant irklavimo regatą Kupiškyje įteiktos sporto centro irklavimo grupės auklėtiniams D. Riaubai ir F. Baronui.

 

Gėrėjosi marių paplūdimiu

LSSA generalinę sekretorę Indrę Čelkienę sveikina direktorė Laimutė Šližauskienė

Laukdami savo startų irkluotojai turėjo progą pasižvalgyti po atsinaujinusią Aukštupėnų poilsiavietę. Aktyvesni išbandė paplūdimio tinklinio ir futbolo aikšteles, įvairius treniruoklius. Kasmet apsilankantiems irklavimo regatos dalyviams puikų įspūdį paliko gražiai tvarkoma Aukštupėnų poilsiavietė, Uošvės liežuvis. Sportininkai sakė, kad šių treniruoklių ar taip sutvarkytos paplūdimio futbolo aikštelės pernai dar nebuvo.

Iš tikrųjų pasidžiaugti yra kuo, vertinkime ir branginkime tai, ką turime, o ne rodykime pirštu į dar nespėtus padaryti darbus. Irklavimo regatos dalyviai ir svečiai dėkojo už gerai organizuotą regatą ir išsivežė tik geriausius įspūdžius iš Kupiškio. Kupiškis tikrai gera vieta poilsiui ir … irklavimui.

 

 

 

Laimutė Šližauskienė
Kūno kultūros ir sporto centro direktorė

Dominykos Balaišytės nuotraukos