Karjeros diena Rokiškio policijos komisariate

Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro moksleiviai Karjeros dieną aplankė Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariatą. Apsilankymo tikslas – daugiau sužinoti apie pareigūnų darbą.

Moksleivius ir jų mokytojus pasitikusi bendruomenės pareigūnė Enrika Pavilonienė parodė, kur dirba skirtingų tarnybų pareigūnai. Buvo apžiūrėtos naujai suremontuotas policijos komisariato laikino sulaikymo patalpos. Daugiausia dėmesio sulaukė pareigūnų sporto salė. Joje moksleiviai išbandė jėgas ant treniruoklių suolelio ir mušdami kriaušę. Ne vienas išreiškė norą turėti tokias galimybes pasportuoti savo mokykloje.

Panevėžio apskrities VPK Migracijos skyriaus Rokiškio grupės vyresnioji specialistė Jurgita Žiūrienė supažindino moksleivius su asmens dokumentų išdavimo tvarka, priminė, jog asmens dokumentą privalo turėti visi Lietuvos Respublikos gyventojai, sulaukę 16 metų, atkreipė dėmesį, kaip elgtis pametus asmens dokumentą ar jam dingus, kur kreiptis, jei asmens dokumentas prarandamas išvykus iš Lietuvos.

Moksleivius sudomino policijos pareigūnų specialiosios priemonės, o daugiausiai klausimų kilo dėl elektros impulsinio prietaiso „Taser“.

Su jaunuoliais pareigūnė diskutavo ir atsakomybės klausimais. Visi kartu svarstė, kas padėtų jaunam žmogui nenusikalsti, kuo svarbi nepriekaištinga reputacija ir kaip teisingai pasirinkti prioritetus.

 

Karolina Miganovičienė
Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyresnioji specialistė