Karjeros diena: Rokiškio jaunimas rinkosi savo gyvenimo kelią

Sausio 26 d. Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos” padalinio koridoriai buvo sausakimši moksleivių. Į šią ugdymo įstaigą geltonieji autobusiukai suvežė vyresnių klasių moksleivius iš visų rajono gimnazijų.

Pasak gimnazijos direktoriaus Gedimino Matiekaus, Karjeros diena – tradicinis rokiškėnų pamėgtas renginys, kurį organizuojant teko pralaužti nemažą abejingumo ledą. Tačiau stengtis verta: juk vos po kelių mėnesių Rokiškio rajono abiturientams teks priimti vieną svarbiausių gyvenimo sprendimų – pasirinkti būsimą profesiją.

 

Abejojančių neliko

Karjeros diena – populiarus renginys: į jį savo atstovus atsiuntė beveik visi Lietuvos universitetai, daugelis kolegijų. O juk ne visuomet buvo taip. Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktorius G. Matiekus prisiminė, kad prieš keletą metų teko pralaužti nemenką abejingumo ledą.

– Į Karjeros dieną norėjome pakviesti vieno ypač populiaraus universiteto, į kurio siūlomas studijų programas – didžiuliai konkursai, atstovus. Iš pradžių šie sureagavo gana abejingai. Sakė: „Ką mes čia į kaimą važiuosime, juk ir taip pas mus konkursai vieni didžiausių šalyje.” Na, sakau, galvokite, kaip norite, bet kasmet jūsų studentų gretas papildo po 14-16 Rokiškio rajono mokyklų absolventų. Po šios frazės abejingumas dingo, – teigė pašnekovas.

Tiesa, kai kurios aukštosios mokyklos mėgsta pagudrauti: jos pageidauja atvykti į gimnaziją prieš ar po Karjeros dienos, kad netektų konkuruoti dėl moksleivių dėmesio su kitų mokymo įstaigų kolegomis.

 

Apie renginio vertę

Sausakimšoje salėje moksleiviams bei garbiems svečiams buvo surengtas gimnazistų koncertas. Sudėtingo repertuaro dainas atlikę jaunieji rokiškėnai nepaliko abejingų. Aleksandro Stulginskio universiteto atstovas nesulaikė nuostabos šūksnio:

– Visa mokykla dainuoja! Čia tiek talentingų moksleivių?

Sveikindamas Karjeros dienos dalyvius rajono vicemeras Egidijus Vilimas pabrėžė renginio svarbą ir vertę.

– Apie tai, koks svarbus ir reikalingas šis renginys, liudija ir tai, kad į jį atvyko Seimo narys Raimundas Martinėlis.

Pastarasis savo sveikinimo kalboje prisiminė savąją Alma mater – Lietuvos sveikatos mokslų universitetą (buvusį Kauno medicinos institutą), padėjusį pagrindus profesiniam gyvenimui, formavusį asmenybę ir vertybes. Seimo narys ragino jaunimą nebijoti iššūkių, sunkaus darbo ir neprarasti tikėjimo savimi ir savo tikslais.

 

Domino ir sveikata, ir karyba

Po koncerto moksleiviai ir renginio svečiai skubėjo aplankyti aukštųjų mokyklų stendų, pabendrauti su įstaigų atstovais. Renginio svečių buvo tiek daug, kad stendai vos tilpo erdviuose „Romuvos” padalinio antro ir trečio aukšto koridoriuose.

Seimo narys aplankė ir Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos ekspoziciją.

Rokiškėnus domino Panevėžio kolegijos, sostinės, Kauno kolegijų pasiūlymai.

Didžiulio dėmesio sulaukė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos stendas. Čia gausią dalomąją medžiagą – lankstinukus, kalendorius, žurnalus – ėmė ne tik vaikinai, bet ir merginos. Susidomėjusiųjų netrūko dėl kelių svarbių priežasčių. Grąžinus privalomąją karo tarnybą po kelerių metų į ją bus pašaukti dabartiniai rokiškėnai moksleiviai. Anot karo akademijos dėstytojų, jaunuoliui, savo noru ar pašauktam atlikus karinę tarnybą, yra daug privalumų stojant į šią aukštąją mokyklą.

– Dabar daug neapsisprendusių, kokią profesiją rinktis jaunuolių, nusprendžia studijas atidėti metams ir per tą laiką ieško savo pašaukimo: keliauja, savanoriauja, dirba. Pasakysiu atvirai: kariuomenė yra viena geriausių vietų surasti savo talentus, pažinti galimybes, – sakė dėstytojas. Verta rinktis tarnybą ir Krašto apsaugos savanorių pajėgose: baigę bazinį kario parengimo kursą jaunuoliai gauna pusę konkursinio balo.

– O tai yra daug, juolab kad šiemet minimalus stojamasis balas bus pakeltas iki 3 balų, – aiškino dėstytojai.

Mama, kurios sūnus svajoja apie karininko profesiją, baiminosi, kad jam teks atsisakyti svajonės dėl prasto regėjimo.

– Būtinai pabandykite. Ne vienas kariūnas nešioja akinius. Žinoma, gal jūsų sūnus negalės būti karo lakūnu, bet vadu tapti jis turi galimybių, – patarė akademijos atstovai.

Moksleiviai būriavosi ir prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto stendo: ši aukštoji mokykla itin geidžiama rokiškėnų tarpe.

O štai Mykolo Romerio universiteto specialistai pasakojo, kad ir į lietuvių literatūros klasikos kūrinius galima pažvelgti kitaip, pavyzdžiui, ar pagal galiojančius įstatymus Žemaitės kūrinio  „Marti” personažas senoji Vingienė galėtų būti teisiama už marčios šmeižtą. O kur dar įdomios paskaitos, kurias Karjeros dienų dalyviams skaitė įvairių aukštųjų mokyklų dėstytojai.

 

Lina Dūdaitė-Kralikienė