Kalėdų senelis rokiškėnus žada aplankyti vasarą

Rokiškio verslininkai suplanavo įspūdingą ir nepigiai kainuojančią pramogą: Rokiškio dvaro parke pastatyti elnių aptvarą, nupirkti 4-6 elnius – taip plėsti ir reklamuoti 2015-ųjų lapkričio 29-ąją čia įkurtą Senelio Kalėdos rezidenciją. Sutartį dėl jos įkūrimo pernai pasirašė Jo Ekscelencija Senelis Kalėda, Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, Rokiškio verslo klubo prezidentas Irmantas Tarvydis,  rajono meras Antanas Vagonis ir rokiškėnų mažylių visuomenės atstovė Mika Gaidamavičiūtė. Dabar didžiausias jų visų rūpestis – kurioje vietoje kalti medinius stulpus ir tverti brangią anglišką tvorą, kurios 1 kv. m kainuoja 3 Eur.

Visoje Lietuvoje garsus Senelis Kalėda, iš Rokiškio kilęs vilnietis dailininkas Arvydas Bagdonas, pasirašęs rezidencijos kūrimo sutartyje, stebisi ir džiaugiasi tokiu verslininkų sumanymu: juk elniai būtų labai stipri trauka į rezidenciją ir, žinoma, į Rokiškio krašto muziejų.

– Prie viso to sumanymo lips ir kiti edukaciniai dalykai: kalėdinių monetų kalimas, dovanų maišelių siuvimas, arbatos gėrimas… Tai mane nepaprastai žavi! – žemu sodriu balsu temainfo.lt kalbėjo Senelis Kalėda, jau žinantis, kad bus kviečiamas į elnių aptvaro įkurtuves.

O jei karščiai? Ar Senelis neatsisakys kelionės vasarą?

– Atvažiuosiu į savo rezidenciją bet kokių oru! – žadėjo Kalėda.

Anot Rokiškio verslo klubo prezidento, UAB „Ivabaltė” generalinio direktoriaus I.Tarvydžio, savaitę kitą dar teks palaukti: apie Senelio, vasaros nežinančio, kelionę į Rokiškį bus skelbiama atskirai.

Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Panevėžio skyrius pataria nekeisti anksčiau numatytos vietos ir elnius „apgyvendinti ” už senųjų medinių statinių, parko gilumoje.

Ši vieta tarsi įprasmina šešerius metus rengtą Rokiškio krašto muziejaus talką „Dvaro parkui – žalią veidą!“, kurios pagrindinis iniciatorius, beje, tas pats  verslininkas, rajono Tarybos narys I.Tarvydis.

Nuo pirmosios talkos (2010 m.) darbų padaryta bene už 100 tūkst. eurų: nupjauti ir išvežti pasenę medžiai, išrauti kelmai, kelių dešimčių hektarų plote išnaikinti menkaverčiai krūmai, išrauti ir išgabenti seni nebenaudojami elektros stulpai, darkę dvaro kiemo vaizdą, išvalyti istoriniai vandentiekio kanalai… Bene svarbiausia tai, kad dvaro talkai suburta visuomenė ir verslas. AB „Rokiškio sūris”, bendrovės „Rokiškio apdaila“, „Rokvesta“, „Rokauta“ , Rokiškio mašinų gamykla, IĮ „Reginos salonas“, VĮ Rokiškio kelių tarnyba ir daugelis kitų suvaro į talką net savo techniką. „Ivabaltė” dvaro žaliuosius plotus neatlygintinai šienauja visą vasarą.

Šiemet talkoje negalėjęs dalyvauti verslininkas I.Tarvydis skambino muziejaus direktorei N.Šniokienei ir sakė:

– Mes atidirbsim.

Ir niekas tuo neabejoja. Juolab – prieš Senelio Kalėdos sutiktuves.

 

temainfo.lt