Kalėdų eglutę puoš girliandomis ir žaisliukais iš antrinių žaliavų

Lapkričio 21-29 dienomis Europos Sąjunga organizavo Atliekų mažinimo savaitę. Jos tikslas – visuomenei teikti informaciją apie tai, kaip keičiant įpročius galima taupyti išteklius ir mažinti atliekų kiekį. Renginiai buvo organizuojami visoje Europoje. Pirmąkart į šią iniciatyvą įsijungė ir Lietuva.

Lapkričio 23-27 d. Kupiškio rajono Salamiesčio pagrindinės mokyklos bendruomenė taip pat dalyvavo įvairiuose renginiuose, skirtuose Atliekų mažinimo savaitei.

Pirmą dieną per dailės pamokas 7-8 klasių mokiniai su mokytoja Svetlana Bernotiene iš antrinių žaliavų gamino kalėdinius žaisliukus.

Integruotoje dailės-dailės technologijų pamokoje „Iš vabalų gyvenimo“ dalyvavo 1-6 klasių mokiniai. Pamoką vedė pradinių klasių mokytoja Ramunė Jarmalavičiūtė. Mokiniai sužinojo, kokių būna vabalų, kaip ir kur jie gyvena. Apie ekologiją pasakojo mokytoja S.Bernotienė.

Iš panaudotų plastikinių butelių gimė daug naujų žaislų – vabalų, kuriuos apgyvendinome mokyklos teritorijoje. Norėtume, kad mūsų žemė nepavirstų dideliu sąvartynu, kad ropinėtų gyvi vabalai, o pakelėse, parkuose, prie ežerų nesimėtytų šiukšlės…

Kitą dieną tėvų klasės iniciatyva vyko sportinės varžybos; jų dalyvius apdovanojome emblemomis iš žurnalinio popieriaus.

Lapkričio 25 d. mokytoja R.Jarmalavičiūtė kartu su 2-4 klasės mokiniais ir priešmokyklinės ugdymo grupės vaikais kalėdinius varpelius gamino iš jogurto indelių.

Lapkričio 26-27 d. per pertraukas aktų salėje virė darbas: iš žurnalinio popieriaus vaikai lankstė spyglius eglutei – mokyklos fojė papuošėme popierine Kalėdų eglute.

Dirbdami supratome, kiek galime padaryti naudingų priemonių iš antrinių žaliavų. Šiųmetę Kalėdų eglutę mokykloje pasipuošime iš antrinių žaliavų gamintomis girliandomis, žaisliukais.

Būkime supratingi ir pilietiški! Pradėkime keisti pasaulį nuo savo kiemo, ir pasaulis bus švaresnis, gražesnis.

 

Ramunė Jarmalavičiūtė

Salamiesčio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja