Kalbiname Sigutį Obelevičių ir Kęstutį Tubį – kandidatus į Anykščių rajono mero postą

Pakalbinome abu kandidatus į Anykščių rajono savivaldybės merus. Klausimai buvo pateikti raštu, atsakymų apimtis neribota. Šiems, kaip ir Kupiškio bei Rokiškio kandidatams į merus, klausimai, ko gero, nebuvo patogūs, tačiau abu kandidatai atsakė į juos visus.

Interviu publikavimo pirmumą lėmė kandidato pavardės pirma raidė.


Pokalbis su kandidatu į Anykščių rajono mero postą
Sigučiu Obelevičiumi

Strategija

– Kaip Jūs, šiuo metu einantis mero pareigas, suderinate darbo laiką ir rinkiminės kampanijos reikalus?

– Sunkiai. Kadangi susiklostė tokia situacija, jog turiu eiti mero pareigas ir neturiu pavaduotojo, negaliu imti atostogų, privalau dirbti. Todėl žiauriai nukenčia mano galimybės agituoti. Tam „nuvagiu“ tik pietų pertrauką, laiką po darbo.


Savivalda

– Jei tapsite meru, ar Kęstutį Tubį kviesite į komandą vicemeru?

– Jeigu tik nuo manęs priklausytų, taip. Tačiau po rinkimų formuojasi koalicijos su tam tikrais pageidavimais, todėl anksti apie tai kalbėti.


Politika

– Kaip manote, ar Anykščių valdžios viršūnių skandalai yra susiję su rinkimais?

– Labai nesinorėtų tuo tikėti…


Sveikata

– Ar buvusį Anykščių ligoninės direktorių Dalių Vaiginą grąžintumėte į ankstesnes pareigas?

– Ne meras turi spręsti. Yra direktorius, kuris laimėjo konkursą ir dirba savo darbą. Jeigu jo nebūtų, manau, Daliui Vaiginui niekas nedraustų dalyvauti konkurse.


Švietimas

– Kurią rajono mokyklą, vis dėlto, derėtų uždaryti?

– Kol kas bandome išlaikyti visas mokyklas, nors Seimo priimti sprendimai kaimo mokykloms yra baisūs. Gali būti, kad šiais metais joms išlaikyti teks ieškoti iki 100 000 eurų.


Kultūra

– Koks rajono kultūros renginys, Jūsų manymu, labiausiai nuostolingas?

– Nemanau, kad kultūrą galima vertinti pagal nuostolingumą. Kultūros renginių reikšmės įvertinti apskritai neįmanoma, nes tai – penas dvasiai…


Verslas

– Ar daug rajono verslininkų remia jus finansiškai?

– Kol kas nerėmė nė vienas. Tiesa, žadėjo paremti vienas fizinis asmuo.

 
Kaimas

– Neseniai teko važiuoti pro Viešintas: tamsu, nedega nė vienas žibintas. Ko tikėtis Viešintoms iš naujos kadencijos mero?

– Šių metų biudžetas labai įtemptas. Taip buvo nuspręsta: nuo kovo – pataupant elektrą – kaimuose gatvių nešviesti. Nieko nepažadu: nuo gyventojų norų bei kitų metų biudžeto galimybių priklausys, ar švieti jas ilgiau.


Situacija

– Ar jau žinote, kokios partijos, komitetai nesijungs su konservatoriaism Jūsų partijos atstovais, į koaliciją?

– Kol kas visos partijos remia mano kandidatūrą ir norėtų jungtis į koaliciją.


Asmeninės savybės

– Ar puoselėjate viltį su kuo nors už ką nors atsiteisti?

– Ne. Esu nekonfliktiškas žmogus, tikras krikščionis.


Dėkojame S. Obelevičiui už atsakymus, linkime sėkmės rinkimuose.Pokalbis su kandidatu į Anykščių rajono mero postą
Kęstučiu Tubiu

Savivalda

– Ar daug aplankėte sodybų, butų?

– Stengiausi aplankyti kiek įmanoma daugiau sodybų ir butų. Susitikimas su kandidatu tiesiogiai

visada yra teigiamas dalykas abiem pusėms.


Savivalda

– Jei laimėtumėte mero rinkimus, ar Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovus, vasarį nusigręžusius nuo Jūsų, kviestumėte į koaliciją?

– Rinkimų diena jau čia pat, todėl kalbėti apie laimėtus rinkimus anksti. Mano vadovaujamo komiteto tikslas – dirbti Anykščių kraštui, todėl negali būti jokių subjektyvių ambicijų, išskyrus bendrą tikslą – kad mūsų rajone gyvenantiems ir atvykstantiems žmonėms būtų patogu ir gera, o tam reikalingas bendras darbas ir susitelkimas tikslams pasiekti. Stengsiuosi  sutelkti  visus rajono Tarybos narius dirbti bendrai Anykščių krašto labui.


Rinkėjai

– Žmonės klausinėja apie sausio pabaigoje kilusį skandalą? Gal vengiate šios temos?

– Bendraudamas su rinkėjais tokių klausimų negavau. Ikiteisminio tyrimo duomenys yra neskelbtini iki bylos perdavimo teismui, todėl kalbėti apie tai, kas įvyko sausio pabaigoje negaliu dėl to, kad taip nurodo teisės aktai ir mano pasižadėjimas neatskleisti ikiteisminio tyrimo duomenų. Esu įsitikinęs, kad ikiteisminio tyrimo, prokuratūros pareigūnai ir teismai tinkamai atliks jiems pavestas pareigas. O dabar galiu pasakyti tik tiek, kad ir nacionaliniai, ir tarptautiniai teisės aktai reikalauja gerbti asmens nekaltumo prezumpcijos principą, kad būtų užtikrinta teisė į teisingą teismą ir apsaugotų asmens duomenis.     


Sveikata

– Ar naujas Anykščių ligoninės vadovas Audrius Vasiliauskas pateisino lūkesčius? Kokia Jūsų paties sveikata?

– Kalbėti apie Anykščių ligoninės vadovą Audrių Vasiliauską ir ar jis, kaip vadovas, pateisino lūkesčius dar anksti. Viskam savas laikas. Kasmet atliekamas vadovų vertinimas. O mano sveikata leidžia man kandidatuoti į mero pareigas ir jas tinkamai atlikti.


Švietimas

– Kurią Anykščių rajono mokyklą, vis dėlto, derėtų uždaryti?

– Rajono Taryboje priimtas sprendimas Kurklių Stepono Kairio pagrindinę mokyklą prijungti prie Antano Baranausko pagridinės mokyklos. Kurkliuose liks Stepono Kairio skyrius su pagrindiniu ugdymu. Kitų mokyklų neplanuojame uždaryti.


Verslas

֪– Jūsų programoje – skatinti šeimos verslą. Koks šeimos verslas Anykščiuose ar rajone apsimokėtų labiausiai?

– Tai gali būti įvairus verslas, kuris nereikalauja didelių investicijų ir iš kurio žmonės galėtų oriai gyventi ir būti laimingais, kad vaikai ir anūkai, sekdami tėvų pavyzdžiu, galėtų kurtis jiems palankioje, artimoje ir patogioje aplinkoje. Toks šeimos verslas skatintų žmonių bendruomeniškumą ir šiltus santykius.


Kultūra

– Kuris Anykščių kultūrinis renginys neapsimoka finansiškai?

– Pasakyti, kuris kultūrinis renginys neapsimoka finansiškai, būtų neteisinga. Daugeliu atveju, Savivaldybės ar jos įstaigų organizuojami renginiai nėra komerciniai, iš jų pinigų neuždirbsi ir tai nėra Savivaldybės siekis. Kultūrinį renginį reikia vertinti pagal tai, koks jo yra tikslas, kiek į jį susirenka žmonių, ar žmonėms jis patinka, ar pateisina jų lūkesčius. Žmonių poreikiai skirtingi, todėl ir kultūriniai renginiai savo pobūdžiu gali skirtis, svarbu, kad jie būtų reikalingi, puoselėtų mūsų tradicijas ir vertybes.


Konkurentai

– Rinkėjams labiau dėstote savo ar kritikuojate Sigučio Obelevičiaus rinkimų programą?

– Rinkėjams dėstau savo poziciją, nuveiktus darbus. Su kitu  kandidatu į merus esame kolegos, todėl palieku pasirinkimą rinkėjams ir nemanau, kad būtų etiška ir korektiška kritikuoti kito kandidato programą.


Kaimas

– Neseniai teko važiuoti pro Viešintas: tamsu, nedega nė vienas žibintas. Ko tikėtis Viešintoms iš naujos kadencijos mero?

– Viskas priklauso nuo bendro darbo, galimybių bei prioritetų.  Aš matau ateityje dar daug darbo ir daug sričių, kuriose reikia dirbti. Sieksiu, kad miestai ir gyvenvietės būtų apšviesti kuo ilgiau.


Situacija

– Ar jau žinote, kas – kokios partijos, kokie autoritetai – bus su Jumis antrame tiesioginių rajono mero rinkimų ture?

– Šiuo metu vyksta antrasis rinkimų turas, varžausi su Sigučiu Obelevičiumi.  Visuomeninio rinkimų komiteto „Anykščių krašto labui” nariai  yra kartu su manimi. Esame nepartinis judėjimas, todėl politinėms partijoms nesame įsipareigoję.

Dėkojame K. Tubiui už atsakymus, linkime sėkmės rinkimuose.Parengė Rita Briedienė
temainfo.lt archyvo nuotraukos