Kaip padidinti Struvės lanko žinomumą?

Kaip skelbia Rokiškio rajono savivaldybė, kovo 2–6 dienomis rajone viešėjo estų ir norvegų delegacija. Šis vizitas finansuotas pagal VVG vykdomą projektą „Kultūrinio turizmo paslaugų kūrimas ir plėtra per skirtingų šalių NVO patirtį“. Užsienio partneriai kartu su Rokiškio VVG atstovais aktyvino Kamajų, Kazliškio ir Panemunėlio seniūnijų gyventojus patikėti savimi ir realizuoti turizmo aplinką gerinančias idėjas.

Norvegijos šiaurės Hamerfesto miestelio turizmo informacijos centro vadovas Knutas Arne Iversenas pasakojo: „Apie 10 tūkst. žmonių gyvenvietė, turinti Struvės geodezinį punktą, per metus sulaukia per 150 tūkst. lankytojų. Jūs turite viską, ko reikia turistui  įdomius menininkus ir veiklas, skanų maistą, gražią gamtą. Tereikia patikėti savimi ir galite visa tai parduoti turistams.“

Patarimų negailėjo ir estų delegacija, lydima Pandiveres vietos veiklos grupės vadovo, didelio Struvės paminklo lobisto Aivaro Ninemagi. „Dešimt Europos valstybių turi jas jungiantį paminklą – Struvės geodezinį punktą. Tai svarbiausia, kodėl turistai iš tų šalių norėtų domėtis Rokiškiu. Bet turistas keliaudamas nori pavalgyti, pamiegoti, paganyti akis ir prisiminimui turėti suvenyrą. Visa tai reikia sukurti“,   sakė A. Ninemagi.

Kartu su Aivaru atvyko ir informacinių technologijų specialistas Vaimaras Abelis, skulptorius Hando Kuntro, grafikė Piret Smagar ir ūkininkas Kauras Salus. Nors šie žmonės turi nuolatinį darbą , tačiau jų širdžiai mielas užsiėmimas – plėtoti pasaulinę Struvės idėją. Savo vietovėse jie kuria turistinius takus, o V.Abel jau sukūrė mobilią Struvės programėlę.

Kitais metais minėsime 200 metų Struvės lanko matavimo pradžios sukaktį. Šie darbai buvo pradėti Lietuvoje, todėl užsienio partneriai tikisi, kad rokiškėnų pastangomis bus vykdomi renginiai sukakčiai paminėti, sukviesiantys partnerius iš valstybių, turinčių Struvės lanko punktus.

Parengė Adelija Varnaitė

rokiskis.lt archyvo nuotr.