Kaip padėti skęstančiajam ir kaip nepaskęsti pačiam

Siekiant ugdyti žmonių sąmoningumą ir išvengti skaudžių nelaimių prie vandens telkinių Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Virgilijus Kulikauskas ir Rokiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Enrika Pavilonienė surengė praktinius mokymus. Prie Rokiškio ežero susirinkę policijos pareigūnai bei jų atžalos buvo mokomi saugaus elgesio prie vandens telkinių.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius V.Kulikauskas supažindino su saugaus elgesio prie vandens taisyklėmis, mokė skęstančiųjų gelbėjimo pagrindų. Inspektorius minėjo, kad abejojantys, ar galės ištraukti skęstantįjį, gali pasinaudoti daiktais. Padėtų gelbėjimosi ratas, liemenė ar net žaidimų kamuolys.

Susitikime du narai parodė skęstančio žmogaus gelbėjimo operaciją ir vaikus bei suaugusiuosius mokė, kaip teisingai jam suteikti pagalbą. Narai pademonstravo prisiartinimo prie skęstančiojo būdus, mokė, kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą ir priminė, kad būtina kuo skubiau kviesti specialiąsias tarnybas telefonu 112.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos pareigūnai susirinkusiesiems demonstravo, kaip žmogų galima išgelbėti numetus jam virvę; įspėjo, kad negalima maudytis nežinomose, nuošaliose vietose; pasirinkti paplūdimį, kur maudosi daugiau žmonių, budi gelbėtojai; jokiu būdu neiti maudytis vieniems; stipriai įkaitus saulėje nešokti staiga į vandenį, o pirma juo apsišlakstyti.

Ugniagesiai patenkino vaikų smalsumą ir parodė gaisrų gesinimo įrangą, papasakojo apie  gesinimo ypatumus.

Renginio organizatoriai tikisi, kad poilsiautojai, įgiję naujų žinių ir įgūdžių, išliks budrūs ir atsakingi, pasirengę tinkamai reaguoti pavojingoje situacijoje.