Kaip jaučiasi konkurso „Miss Palette“ nugalėtoja?

Šalies dienraščiai ir daugelis portalų rašo apie rokiškietės Jurgitos Erslovienės sėkmę: rugpjūčio 30 d. jai buvo įteiktas gražiausių plaukų konkurso „Miss Palette“ prizas.

– Kaip jaučiatės taip veržliai įsiliejusi į viešą erdvę?

Pradžioje visa tai, kas įvyko, vertinau kaip kažkokį nesusipratimą Aš dalyvavau „Palette” reklaminio veido konkurse, o buvau apdovanota kaip gražiausių plaukų savininkė.

Vakar, jau po konkurso, dirbau visą dieną ir nė nemačiau, kas dedasi spaudoje. Nė nebuvau įlindusi į internetą.

– Kur Jūs dirbate?

– Nedidelėje parduotuvėlėje miesto pakraštyje. Esu baigusi anglų ir vokiečių kalbų pedagogiką ir filologiją, bet pagal profesiją dirbti neteko. Labai myliu vaikus, bet tik manieji kenčia nuo manosios pedagogikos.

– Spauda Jus vertina kaip energingą, optimizmu trykštančią moterį, 34 metų dviejų vaikų mamą. Kažkodėl įsivaizduoju, kad auginate du berniukus.

– Turiu 13-metį vyruką Arijų ir dukrą Smiltę, kurią vadiname modeliuku. Šiandien mūsų modeliukui – pirmoji Rugsėjo 1-oji.

– Kokių parvežėte konkurso dovanų?

– Nuostabiausių plaukų priežiūros priemonių, puikiausių įspūdžių ir prisiminimų, nuostabią nuotaiką.

– Kaip vaikai vertino Jūsų sėkmę?

– Tai mano geriausia palaikymo komanda. Prieš išvykstant į konkursą jau žinojome, kad į finalą pateko dešimt, viena neatvažiuos. Maniškiai juokavo: linkėjo patekti į dešimtuką. Nuvažiavus paaiškėjo, kad dar trys neatvyks. Mintyse primečiau: jau patekau į šešetuką.

Mano kelionė iš Vilniaus namo užtruko – grįžau apie vidurnaktį. Bet visi manęs laukė, pasitiko, sveikino. Iš šiaip visą dieną jie man rašė žinutes, klausė, kaip aš atrodau, kuo apsirengusi, ar graži mano suknelė.

Nežinau, ar mano vaikai supranta dabartinį mano titulą, kuris, tiesą pasakius, man ir pačiai jis nelabai aiškus.

– Tapote reklaminiu kompanijos „Schwarzkopf  Lietuva“ veidu. Kaip žada spauda, Jūsų nuotraukos papuoš populiariausių lietuviškų žurnalų puslapius. Jūsų nuomone, kaip pasikeis Jūsų gyvenimas?

– Žinau tik viena: man dar teks dalyvauti fotosesijoje. Tai truputį neramina, bet ir laukiu to įvykio.

Įdomiausia tai, kad kitą rytą po konkurso geriant namuose kavą, man pasivaideno, kad nieko nebuvo. Tas renginio grožis prabangiame „Burė No 1″ restorane, puošnumas, muzika, neįtikėtina nuotaika – tik sapnas.

Vis dėlto vėliau man daug kas skambino ir mane sveikino. Skambino net tie, kurie su manimi nebendrauja jau kelerius metus. Tai bene ir bus didžiausias pokytis. Nežinau, kodėl daugeliui staiga tapau svarbi. Aš juk nepasikeičiau: esu natūralistė, man nesvarbu žmogaus titulai ar pareigos, kaip ir anksčiau į kiekvieną kreipiuosi tu, nes kiekvienas yra tik žmogus, labiau vertas, kad juo pasitikėtų, o ne aukštintų jį.

Man patiko komisijos narės „Miss Visata 2013“ dalyvės Simonos Burbaitės pasakymas: svarbu ne tik kaip moteris atrodo, kokie jos plaukai, bet svarbu ir jos vidinės savybės. Kažką, matyt, tokio turiu, jei buvau pastebėta, – juk mano plaukai trumpi.

– Ir tikrai: kas tapo sprendimo dalyvauti konkurse priežastimi?

– Nusipirkau „Palette” dažų. Pakuotėje buvo kvietimas dalyvauti šio produkto reklaminio veido konkurse – siųsti savo nuotrauką į „Palette” facebooką. Pasidaviau avantiūrai…

– Ar konkurso eigoje matėte balsuotojų aktyvumą?

– Nemačiau. Net nesekiau konkurso eigos. Iš pradžių draugus raginau: „Balsuokit už mane!” Šiaip, juokais raginau: balsų papirkinėjimo fakto tikrai nebuvo. O paskui pati pamiršau konkursą. Ir kai mano draugai ėmė klausinėti, kaip man sekasi konkurse, pasižiūrėjau rezultatus ir pamačiau: aš dešimtuke!

– Ar tikėjotės galutinės pergalės?

– Negali tikėtis pergalės, kai šalia savęs matai tas gražuoles. Niekada savęs tokia nevadinau, o ir plaukai trumpi. Aš tikrai esu susipažinusi su „Palette” prekės ženklu pažymėta vokiečių kompanijos „Schwarzkopf” produkcija, tikrai ją labai mėgstu, kaip aš sakau – myliu, ir atstovausiu jai visada. Bet kvietime dalyvauti konkurse nebuvo parašyta, kad bus renkama gražiausių plaukų atstovė. O kai taip įvyko, dar ir dėl to negalėjau tikėtis pergalės.

– Ką išgyvenote išgirdusi savo pavardę?

– Mano palaikymo komandoje dalyvavo mano sesuo Kristina. Ji greičiau už mane sureagavo, ėmė ploti. O aš, išgirdusi Jurgitos vardą, spėjau pagalvoti apie konkurso dalyvę kaunietę, irgi vardu Jurgitą. Nustebau: kaip ji galėjo laimėti, jei neatvyko į konkursą? Ir tik išgirdusi savo pavardę susivokiau situacijoje.

– Nuostabi Jūsų nuotrauka keliauja per leidinius? Ar Jums pačiai ji patinka?

– Jei per laikraščius eina ta, kurią man atsiuntė, tai man ji nepatinka. Buvo tokių gražių nuotraukų. Nuoširdžiausiai dirbo visažistės ir kirpėjos – joms aš net nespėjau tinkamai padėkoti. Iš tiesų buvau nuostabiai graži. Buvo padaryta puikių nuotraukų, ir nežinau, kodėl spauda pasirinko būtent šią. Tai tikrai ne pati gražiausia foto.

– Ar labai sunku dalyvauti foto sesijoje, stovėti prieš objektyvą?

– Nesu suknelių mergaitė, be to, esu spontaniška. Mėgtu natūralumą, net nesidažau. Makiažas, šukuosena, suknelė – visa tai man tiko, bet neatitiko mano būdo. O dar lempų šviesos. Pirmosios nuotraukos, ko gero, kūrė pagautos stirnos efektą. Bet fotografai – dar ir geri psichologai: netrukus ėmėme juokauti, buvo smagu, net linksma. O paskui, kai jau baigėsi fotosesija, pagalvojau: ji dar galėtų tęstis…

Ar daug artistiškumo reikalauja fotografas?

– Vaidinau mokyklos teatre, o ir ją baigus vaidyba nenutrūko: ilgai vaidinau laimingą žmoną, vaikams prieš miegą skaičiau pasakas ir vaidinau, kad gyvenimas – irgi kaip pasaka. Aš visada vaidinu gerą pavyzdį. Kai konkurse manęs paklausė, kas yra mano variklis, taip ir atsakiau: man svarbiausia nesiguosti, vaidinti, kad man viskas gerai, tuomet ir pastangos dėl savo vaikų yra stipresnės.

Hm… Pas ką kerpatės Rokiškyje?

– Pasakysiu taip: kartais velniukai ima ir susėda ant mano plaukų galiukų. Ir tada aš noriu greitai – tuoj pat! – juos nukirpti. Niekur nebėgu, nusikerpu pati, nusiperku dar vieną „Palette” atspalvį, pati ir nusidažau plaukus. Mano draugė Viktorija yra baigusi kirpėjos kursus, tai kartais ji man padeda.

Teko skaityti, kad Jūsų plaukų spalva kinta pagal nuotaiką. Ar tai reiškia, kad nupuolus nuotaikai juoda spalva dažytumėtės, net jei Jums ji visai netiktų?

– Yra toks fenomenas: kokia spalva benusidažyčiau, ji man tinka. Tiktų ir juodi plaukai. Jie – mano nuotaika, mano savijauta. Jei aš įsimylėjusi, man tinka raudoni plaukai.

– Šiuo metu Jūsų plaukų spalva kaip tik tokia.

– Taip.

– Ši spalva Jums nepaprastai tinka. Dėkui Jums už pokalbį.

 

Kalbėjosi Rita Briedienė

Jurgitos Erslovienės asmeninio archyvo nuotraukos