Ką žiūrovui siūlo Tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Pienių medus”?

 

Gegužės 21-24 dienomis Skapiškio kultūros namai kviečia į 8-ąją Tarptautinę vaikų ir jaunimo teatrų šventę-kūrybinę stovyklą „Pienių medus”.

Šventės programą rasite ČIA

 

Apie šventės „Pienių medus” dalyvius

juosta

„Pavasario linksmybės”

 pavasarissk

juosta

„Rūbinė”

 

juosta

„Aitvaras teisėjas”

 

 juosta

„Eglė žalčių karalienė”

„Eglė žalčių karalienė“nuostabioji pasaka, mūsų epo dalis, legenda – nepaliekanti abejingų… Visos šios istorijos pamatas – ŽODIS. Nuo neatmenamų laikų Lietuvoje duotas pažadas yra šventas, svarbiausias ir nekeičiamas. Duotas žodis kaip antspaudas, nereikalaujantis jokių kitų patvirtinimų…

 

„Elementorius“ – seniausia veikianti teatro studija Lietuvoje. 1965 m. Profsąjungų kultūros rūmuose savo veiklą pradėjo Jaunimo teatras, o šio teatro aktorė Valerija Marcinkevičiūtė – Karalienė tą patį rudenį pakvietė pirmuosius moksleivius į teatro būrelį. 1979 m. būrelis tapo moksleivių liaudies teatru, o 1988 m. – teatro studija „Elementorius“.

Studiją lanko apie 50 narių. Joje yra dvi grupės – jaunesnioji – nuo 10 iki 16 metų, vadovė Eglė Storpirštienė, pedagogas Ainis Storpirštis ir vyresnioji – nuo 16 metų, vadovas Gediminas Storpirštis, pedagogas Vytautas Rašimas. Visi vadovai kažkada patys lankė šią studiją.

„Elementoriuje“ pagrindinis dėmesys yra skiriamas įvairiapusiškam kūrybiniam žmogaus vystymuisi, studijuojant atskirus teatro elementus ir neskubant siekti meninių rezultatų, t.y. statyti spektaklių. Vaidinimai atsiranda, kaip savaiminis mokymosi rezultatas, kaip tolimesnių teatrinių užduočių įsisavinimas.

juosta

„Vaineta”

Režisierius – Vytautas V. Landsbergis.

Režisieriaus ir vaikų rašytojo Vytauto V.Landsbergio filmas „Vaineta” pasakoja apie Marijampolėje gyvenančią 15-metę mergaitę Vainetą Verbanovaitę. Ją augina seneliai, kadangi tėvai šią neįgalią mergaitę buvo atidavę į vaikų namus. Močiutės entuziazmo dėka Vaineta pramoko vaikščioti (rankyčių nevaldo iki šiol) ir ėmė tapyti paveikslus koja. Ji mėgsta skaityti knygas, versdama puslapius kojomis, dešinės kojos nykščiu mergaitė lengvai valdo kompiuterio klaviatūrą. Be to, kompiuteriniais laiškais ji palaiko ir paguodžia daugybę likimo brolių visame pasauly – tad netgi dirba savotišką psichoterapinį darbą.

juosta

„Va banque!”

juosta

„Atsargiai – baubai”

juosta

„Gyvatė”

(pagal Martą Gusniovską)

 

Teatras MIKRUS

Režisierės Miroslava Krymska ir Joana Lupinovič

Scenografija Joana Lupinovič

Muzika Gžegož Bogdan

 

Apie spektaklį

Spektaklis, pastatytas pagal Martos Gusniovskos veikalą, išmintingai, bet lengvai kalba apie dalykus, kurie svarbūs žmogaus tobulėjimui ir jo bendravimui su kitais.

Vaidmenis ir situacijas kuria scenoje aktoriai ir lėlės.

„Gyvatė“ – tai kupinas išminties, žodinio ir aplinkybių humoro tekstas, kalbantis apie nepaprastai svarbius dalykus: draugystę, padedančią spręsti sunkiausias problemas, neįkainojamą „kitoniškumą“, skirtingumą, dėl kurio esame vieninteliai ir nepakartojami.

Tai humoro kupinas pasakojimas apie Gyvatę, kuri gauna dovanų pirštines ir kojines. Ji kenčia, nes neturi galūnių, o norėtų būti panaši į kitus padarus. Tačiau tam reikėtų stebuklo. Ieškoti galūnių Gyvatei padeda Žiurkėnas Kramtukas bei Gekonas. Draugai patiria keletą nuotykių, patenka pas Dantukų Fėją, o kelyje sutiktas Voras padeda Gyvatei suprasti, kad daug galūnių nebūtinai padeda gyvenime. Pagaliau atsiranda galimybė nusipirkti išsvajotas rankas ir kojas. Vis dėlto Vorui patarus susitikusi su Dievu Gyvatė prieina prie išvados, kad …?

 

TEATRAS MIKRUS

Veikia 20 metų Suvalkų kultūros centro teatro dirbtuvėje. Jam priklauso jauni, jautrūs ir atviri žmonės, kurie ugdo ne tik darbo kolektyve gebėjimus, bet ir savo individualumą, kūrybiškumą ir vaizduotę. Dalyviai kartu su instruktore pasirenka tekstus, parengia vaidmenis, dažnai ruošia teatro kostiumus ir scenografiją. Teatras pastatęs keliolika spektaklių ir ne kartą apdovanotas. Iki šiol spektakliuose vaidino tik patys aktoriai. Statant „Gyvatę“ pirmą kartą susidurta su formos ir animacijos teatru.

juosta

„Meilužis“

(pagal Margueritte Duras romaną)

 

Scenarijaus autorė ir režisierė – Birutė Mar

Scenografas – Artūras Šimonis

Kompozitorius – Antanas Jasenka

Kostiumų dailininkė – Jolanta Rimkutė

Video režisierius – Antrius Jakučionis

 Vaidina Birutė Mar

 

Spektaklio trukmė 1 val.

 

         Monospektaklis “Meilužis”, kurį Lietuvos Nacionalinio dramos teatro aktorė Birutė Mar sukūrė pagal garsios prancūzų rašytojos Marguerite’os Duras to paties pavadinimo romaną (premjera įvyko LNDT mažojoje salėje), per dešimtmetį netruko Lietuvos žiūrovų dėmesio bei sulaukė tarptautinio pripažinimo: Kijevo Tarptautiniame monospektaklių festivalyje laimėjo Didįjį prizą, Peterburge, “Monoklio” tarptautiniame festivalyje, apdovanotas 1-ąja vieta; taip pat pelnė Vokietijoje Kielio mieste vykusio “Thespis” teatro festivalio Grand Prix ir kt. Spektaklis dalyvavo daugelyje tarptautinių teatro festivalių: “Transit” (Holstebro, Danija), “Magdalena Pacifica” (Cali-Bogota, Kolumbijoje), “I FEST” (Best of European Solo, Čikaga, JAV)…

         “Meilužis” – autobiografinis Marguerite’os Duras (1914-1996) romanas, parašytas 1984 metais ir apdovanotas Gonkūrų premija. Tai pasakojimas apie penkiolikmetės prancūzės ir kinų milijonieriaus meilę 4-ojo dešimtmečio Indokinijoje. Herojė pirmąkart patiria aistrą, “nuo kurios galima numirti”. Ši be galo atvira, aistringa, šokiruojanti moters išpažintis – spektaklio pagrindas. Birutės Mar“Meilužis” – modernus spektaklis, perteikiantis poetišką M. Duras kūrinio prisiminimų audinį, pasitelkus teatro priemones – šviesą, muziką, šokį.

juosta

Reklama. Užsk. Nr. A15-12