Varom Lietuvon su Karolio Žukausko žemėlapiu

lietuva160712

Karolio Žukausko žemėlapyje www.LIETUVON.lt pažymėtas Uošvės liežuvio dendroparkas. Apie jį dar sužinome, kad jis įkurtas Kupiškio marių saloje, jo plotas – 8,97 ha. Čia auga daugiau nei 50 rūšių medžių, šalia kurių yra informacinės lentelės.

Be to, Kupiškyje siūloma pamatyti Baltų vienybės medį bei kitas Henriko Orakausko skulptūras, rajone – Noriūnų, Adomynės, Salamiesčio ir Antašavos dvarus, Adomo Petraukos muziejų, „Apynių namus”.

Tarp Rokiškio lankytinų objektų pažymėta Nepriklausomybės aikštė, apylinkėse ir rajone – Kavoliškio, Kraštų, Antanašės, Onuškio, Panemunio, Ilzengergo, Rokiškėlių (Zaboravos), Tarnavos, Gačionių, Perošiškio, Salų dvarai, Bobriškio sentikių cerkvė, Sartų apžvalgos bokštas, Obelių malūnas, Notygalės partizanų bunkeris…

Anykščių krašte siūloma pamatyti Svėdasų, Burbiškių, Aknystų dvarus, Vario ir Šventosios atodangas, pakeliauti siauruku, pamatyti Žažumrio ąžuolą, pavalgyti Kavarsko koldūnų (pavadinimas neparašytas, bet visi žino, kad tai – kavinė „Šaltinis”), įlipti apžvalgos bokštą „Lajų takas”, nusileisti rogutėmis Kalitos kalne…

 

Žemėlapyje visų šalies rajonų labiausiai lankytinos vietos

Lietuva susidomėjusi nagrinėja Karolio Žukausko internetinį kelionių po Lietuvą žemėlapį. Jame – visų šalies rajonų labiausiai lankytinos vietos. Įdomu panagrinėti, kokie objektai įtraukti tavo gimtojo rajono, kokie – tavo gimtojo rajono kaimynų bei rajonų, kuriuose gyvena tavo giminaičiai, klasiokai, kursiokai… Be to, pats ne taip mažai žinai lankytinų vietų – tikrini, ar juos Karolis įtraukė į žemėlapį.

Tai visiškai naujas Lietuvos žemėlapis, kokį, daugelio manymu, turėjo sukurti Valstybinis turizmo departamentas. Valstybininkų, žinoma, reikalas, kaip Karoliui atsidėkoti, o keliautojai jam tiesiog dėkingi, nes žemėlapis patogus, tikslus ir taupantis laiką. Kaip rašo ir pats Karolis, „važiuoji 300 km per Lietuvą, mielai nusuktum į šoną kilometrą kitą, bet nežinai, kas ir kur yra įdomaus, o kaskart stoti ir naršyti rajonų turizmo svetaines – nepatogu.” Tai tiesa.

 

Užtruko metus, bet pagaliau baigta

Šiuo metu žemėlapyje yra 913 objektų. Viskas suskirstyta į devynias kategorijas: dvarai ir pilys (309 objektai), apžvalgos bokštai (35), muziejai (83), religiniai objektai (73), gamtos objektai (94), pažintiniai takai (65), pramogos (42), kulinarinis paveldas (44), kiti įdomūs objektai (168).

Kaip teigia pats Karolis, marias laiko jam teko sugaišti tiksliai sužymint objektus: teko naudotis „Google” ir virtualiai keliauti po Lietuvą. „Žymėjau metrų tikslumu, jei dvaras, tai – ne ant kaimo, o ant dvaro stogo, jei sinagoga, tai – ne ant tos gatvės, o ant konkretaus pastato. Pažintinius takus stengiausi žymėti jų pradžioje. Jei kas rasit klaidų, praneškit”, – komentare „Varom Lietuvon! Žemėlapis ir beveik 1000 taškų geresniam Lietuvos pažinimui – startas!” – rašo žemėlapio autorius.

Dar pernai vasarą bevažinėdamas po Lietuvą ir lankydamas keletą apžvalgos bokštų K.Žukauskas nusprendė pasidaryti jų žemėlapį.

„Niekur neradau visų, sužymėtų vienoje vietoje (per metus jau atsirado, bet tuomet nebuvo). Pasinaudodamas Google Maps, pasidariau jų žemėlapį, tuomet sumaniau papildyti jį dvarais, vėliau pagalvojau, kad verta susikurti visų įdomesnių turizmo taškų žemėlapį – turizmo knygos nepatogios keliaujant, iš egzistuojančių panašių žemėlapių nemačiau tokio, kuris būtų patogus naudotis mobiliuoju, turėtų GPS integraciją ir nebūtų perpildytas visais įmanomais turizmo taškais, kas jį padaro beverčiu, – pasakoja Karolis.

Užtruko metus, bet pagaliau baigta. Kaip sako žemėlapio kūrėjas: „Imkit ir naudokit. Prisiminti labai lengva: www.LIETUVON.lt. Sena, labai sena mano svajonė tapo realybe.”

Visų kategorijų objektai pažymėti skirtingais simboliais – keliaujant bus lengva suprasti, koks objektas yra netoliese.

 

O kas yra pats Karolis Žukauskas?

Labai sunku sudėlioti jo veiklos ir pomėgių prioritetus.

Apie K.Žukausko įmonę šiek tiek galima sužinoti:

http://rekvizitai.vz.lt/imone/maniakai/karolis_zukauskas/

Apie K.Žukauską, didžiulį kelionių mėgėją, pasakoja:

http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/per-lietuva/internetinio-kelioniu-po-lietuva-zemelapio-kurejas-karolis-zukauskas-pirmiausia-kure-ji-sau-642-652573

Apie tobulo logotipo kūrėją:

http://www.tv3.lt/naujiena/810417/karolis-zukauskas-pristate-tobula-vilniaus-logotipa.

Apie žmogų, ne pirmą kartą mausčiusį telefoninius sukčius:

http://it.lrytas.lt/techno/smaikstuolis-visa-nakti-mauste-telefoninius-sukcius.htm

Apie nuostabų tėtį:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-05-30-karolis-zukauskas-apie-tevyste-netikekite-vien-neigiamais-pasakojimais/131436

 

Parengta pagal Lietuvon.lt