Ką mums reiškia Kupiškis?

Kovo 17 d. Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centras rengė Vasaros sezono renginių aptarimą, į kurį buvo kviečiami rajono kultūros, sporto, turizmo įstaigų vadovai bei darbuotojai – aptarime galėjo sudalyvauti bet kuris kupiškėnas, kuriam įdomus miesto kultūrinis gyvenimas.

Pagrindinius miesto ir rajono renginius organizuoja Kupiškio kultūros, Turizmo ir verslo informacijos, Kūno kultūros ir sporto, Jaunimo centrai, Etnografijos muziejus, Viešoji biblioteka.

Kiekvienais metais Kupiškio rajone vyksta daug skirtingo pobūdžio renginių. Vis dėlto žmonės skundžiasi, jog mieste nieko nevyksta. Dažnai girdime kalbas apie tai, kad kupiškėnai neturi kur nueiti, ką pamatyti ar paklausyti. Sakoma, miestas apmiręs, trūksta pramogų.

Viena pusė teigia, kad renginių gausa labai didelė, kita sako, kad nieko nevyksta. Kaip atsiranda šis keistas nesusikalbėjimas?

Susirinkusieji buvo supažindinti su ateinančio sezono pagrindiniais renginiais. Jų sąrašas, tiesa, preliminarus –  didžioji projektų dalis dar laukia patvirtinimo.

Turizmo ir verslo informavimo centras balandžio 12 d. kviečia į dviračių, gegužės 16 d. – baidarių žygius, gegužės 30 d. – į Vasaros sezono atidarymo, liepos 18-19 d. – Vėžių gaudymo šventes;

Kupiškio kultūros centras gegužės pabaigoje planuoja Skapiškio teatrų festivalį „Pienių medų”, liepos 6-12 d. – Kupiškio tarptautinį folkloro festivalį „Lingaudalą”;

Kupiškio kūno kultūros ir sporto centras birželio pradžioje pakvies į Triatlono varžybas, rugsėjo 19-20 d. – į  Ilgo nuotolio irklavimo regatą, rugpjūčio mėnesį – į Buriavimo regatą.

Kupiškio etnografijos muziejus gegužės 18 d. rengia Muziejaus naktis, rugsėjo 22 d. – Baltų vienybės dieną.

Jaunimo centras liepos mėnesį planuoja Fakyrų vasaros stovyklą.

Tai tik kelios šventės, kurias kaip pagrindines įvardino įstaigų vadovai. Taigi renginių gausa – kaip ir kiekvienais metais – nusimato didelė.

Diskusijos metu buvo padaryta išvada: norint patenkinti kupiškėnų lūkesčius reiktų suvienyti jėgas.

– Ko gero, turėtume sukurti bendrą, visus renginius jungiančią, idėją. Bendra miesto vizija suvienytų ir renginių organizatorius, ir  rajono bei miesto gyventojus, – pasiūlė Kupiškio kultūros centro direktorė Vilija Morkūnaitė.

Tai šiek tiek pakoregavo pokalbio kryptį: imta svarstyti apie tai,  kas mums yra Kupiškis. Ir tikrai, kas pirmiausia šauna į galvą,  išgirdus savo miesto vardą? Stipri diskusija užvirė. Tai ir parodė, kad tokie susitikimai reikalingi. Jau vien tai, kad bendras renginių planas padės išvengti jų datų dubliavimo – negerai, kai, sakysim, miesto šventė sutampa su Vasaros sezono atidarymu – rodo, kad ši iniciatyva bendrauti yra sveikintina.

Netrukus vėl visi bus kviečiami pasikalbėti.

Tikimasi atrasti būdų, kaip Kupiškį padaryti patrauklų ir įdomų miesto gyventojams bei svečiams. Prie paieškų gali prisidėti kiekvienas: visi turime atsakyti į klausimą, ką kiekvienam reiškia Kupiškis.

Paulius Briedis

Autoriaus nuotr.