Ką apie mokinių maitinimą žino Kupiškio rajono taryba?

Balandžio 10 d. Kupiškio rajono savivaldybės administracija ir UAB „Pontem” – viena didžiausių šalyje didmeninę prekybą maisto produktais ir namų apyvokos prekėmis vykdančių bendrovių – ketina pasirašyti sutartį dėl Kupiškio rajono mokinių maitinimo. Visuomenei ir mokykloms kol kas neatsakyta į daugelį klausimų: kaip bus sudaromi valgiaraščiai; ar maistą gamins vienos kurios nors mokyklos valgykla, o kitoms jis bus išvežiojamas; ar bus iš darbo atleidžiamos virėjos ir kas joms mokės išeitines kompensacijas…

Paskutiniajame šios kadencijos posėdyje, vykusiame kovo 26 d., klausimą Dėl vaikų ir mokinių maitinimo organizavimo Kupiškio rajono ugdymo įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo svarstė ir Kupiškio rajono taryba.

– Lieku prie tos nuomonės, kad mokinių maitinimą turi organizuoti savivaldybė, o ne samdytos organizacijos. Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetas svarstė šį klausimą, ir nuomonės išsiskyrė, tačiau balsų dauguma buvo pritarta šiam mano siūlymui, – sakė Tarybos narys Valentinas Beinoris.

Kaip žinia, bendrovė „Kretingos maistas” Kupiškio rajono moksleivių maitinimo konkursą laimėjusią UAB „Pontem” buvo apskundusi teismui. Du metus trukęs teismų maratonas baigėsi; „Pontem” su savivaldybe skuba pasirašyti sutartį. Tarybos nariams nebuvo aišku, ar yra galimybė šią sutartį nutraukti arba sustabdyti jos pasirašymą.

– Kadangi konkursas tarptautinis, reikia prašyti Viešųjų pirkimų tarnybos leidimo ją nutraukti. Jei tokį leidimą ji duos, pasekmių jokių nebus, jei neduos bus; nors nemanau, kad jos būtų ženklios, – Tarybos nariams paaiškino rajono savivaldybės administracijos direktorius Žilvinas Aukštikalnis, po sutarties tekstu turėsiantis padėti savo parašą.

Taryba svarstė: atidėti šį klausimą kitam posėdžiui ir pasiųsti užklausimą Viešųjų pirkimų tarnybai; prašyti tarnybos leidimo nutraukti paslaugos pirkimą; balsuoti už tokį sprendimo projektą, koks yra pateiktas svarstymui.

– Valentino sprendimas labai stipriai apribotų naujos administracijos darbą. Tas dokumentas palieka teisę rinktis. Yra antro pirmas punktas, yra antro antras punktas, – paaiškino Tarybos narys, būsimasis vicemeras Aurimas Martinka.

Teisę rinktis jis siūlė palikti naujai „administracijos direktoriaus tarnybai”.

– Jei teisingai supratau, sprendimą turėjo priimti ne administracijos direktorius, o mokyklos. Ir ne be reikalo aš klausiau Kupiškio gimnazijos direktoriaus, ar toks sprendimas buvo priimtas. Mokyklose jis nebuvo priimtas. Tik po to, kai jau mokyklose priimami sprendimai, gali jį priimti administracijos direktorius, – teigė Tarybos narys, mero rinkimus laimėjęs Dainius Bardauskas.

– Ne visai taip, – paprieštaravo meras Jonas Jarutis.

Jis priminė, kad Taryba yra švietimo įstaigų steigėja, ir būtent ji yra patvirtinusi sprendimą, kurį norima pakeisti – mokinių maitinimą perduoti privatininkui.

– Lieku nuoseklus. Mūsų frakcijoje buvo priimta nepalaikyti kolegos Valentino, – sakė J.Jarutis.

Daugumos – valstiečių ir socialdemokratų – sprendimu buvo patvirtintas parengtas sprendimo projektas – atvertas kelias pasirašyti sutartį su UAB „Pontem”. Sutarties kol kas nėra matę nei mokyklų vadovai, nei dauguma tarybos narių. Tai ir paskatino komiteto „Kupiškio kraštą keiskime kartu” narius rengti visuomenės diskusijas dėl šios sutarties pasirašymo.

 

Rita Aukščionytė
Autorės nuotr.