Jubiliejaus proga Anykščių rajono savivaldybės merui – ekskursija į Lajų taką

Šiandien, rugpjūčio 2-osios ryte, Anykščių rajono savivaldybės darbuotojai rajono merą Sigutį Obelevičių pasitiko prie Savivalybės pastato ir pasveikino jį su 60-uoju gimtadieniu.

Apie 9 val. Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro traukinukas, papuoštas balionais, riedėjo per Anykščus, Lajų tako link.  Traukinukas stabtelėjo prie Dainuvos slėnio: čia į jį sulipo Savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai.

Lajų tako link traukinukas važiavo dviratininkų, pėsčiųjų, na, ir traukinuko taku. Šis apie 6 km vaizdingas takas – vienas iš S. Obelevičiaus sumanimų, tiesa, jo atidavimo eksploatacijai juostelę kirpo ne jis.

– Pats rengiau edukacines tako programas, esu perėjęs jį visą, dar nepadengtą asfaltu, – temainfo.lt pasakojo meras.

Lajų taką – Anykščių regionio parko projektą – meras S. Obelevičius vadina vienu daugiausiai sveikatos kainavusių objektų. Jis buvo kritikuotas, buvo reiškiamos viešos abejonės dėl šios idėjos.

– Ar šiandien patenkintas esate Lajų taku? – temainfo.lt teiravosi Anykščių rajono mero

– Džiaugiausi taku jau tada, kai projektui buvo pritarta. Aptarėme jį su tuometiniu Mokslo akademijos prezidentu, dabartiniu Švietimo, mokslo ir sporto viceministru Valdemaru Razumu, ir tapo aišku – projektas bus palaimintas. Šiandien Lajų takas – vienas lankomiausių objektų Lietuvoje. Tą numačiau jau tada. Bet turiu pripažinti, kad mums daug kas ir sekėsi. Ypač dėl rangovų. Aukšta darbo kultūra džiugina ir šiandien. Visa tai, ką turime dabar, gamtoje įsitarpuoja taip natūraliai, jog negali nebūti patrauklu. Be to, takas išjudino Anykščių ekonomiką. Jo link kuriasi rekreacinės įmonės, mieste steigiasi ir gyvuoja kavinės. Beabejo, pasiekus šių dalykų, miegoti irgi negalima, – kalbėjo meras.

Lajų tako viršūnėje plaikstėsi balionai, prie Anykščių regioninio parko informacinio centro buvo paruoštas vaišių.

– Ar netikėtas buvo toks pasveikinimas su gimtadieniu? – teiravomės rajono mero S. Obelevičiaus.

– Šiek tiek. Nemėgstu dėmesio šia proga. Stengiuosi, kad atostogos sutaptų su gimtadieniu, – sakė jis.


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotraukos