„Jotvingių” karinės stovyklos tampa populiarios

Klubo „Jotvingis” šaudymo instruktorius Audrius Kublickas.

„Jotvingis” rengia karines stovyklas

Ukrainos įvykiai, Rusijos grėsmė  ir Lietuvos planai atkurti krašto kariuomenę didina sukarintų stovyklų populiarumą. Neseniai įkurtas Rokiškio atviro jaunimo centro (AJC) „Baltų ainiai” šratasvydžio ir sporto klubas „Jotvingis“ surengė jau penkias tokias stovyklas. Viena diena joje kainuoja 10 Eur.; į trijų dienų stovyklas susirenka per 20 vaikinų ir merginų.

 

Žiobiškio poilsiavietė

Organizuoti tokią stovyklą nėra pigu. Anot AJC „Baltų ainiai” vadovo Aleksandro Melnikovo, rokiškėnai turi puikią galimybę stovyklauti neblogai įrengtoje Rokiškio jaunimo centro poilsiavietėje Žiobiškyje. Ją netrukus ketinama dar labiau atnaujinti, mat rokiškėnų Jaunimo centras yra skuodiškių vykdomo Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų programos „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ projekto „Skuodo AJC modernizavimas ir veiklų plėtra“ partneriai: Žiobiškio poilsio namų materialinei bazei skirta 31 594 Eur (109 000 Lt) projekto lėšų; kambariams planuojama nupirkti naujus baldus, virtuvę aprūpinti modernia įranga.

Be materialinių dalykų, Žiobiškio poilsiavietė labai patraukli savo pušynais – vieta puiki imituoti karines operacijas.

 

Projektų pinigais – ginklų kopijos

Stovyklautojai „kovoja” M-4 ir AK-47 automatų  kopijomis, kurių kiekviena kainuoja apie 160 Eur.

Abiejų rūšių ginklų šratasvydžio klubas „Jotvingis“ turi po 10, juos įsigijo LEADER programos finansuojamo projekto „Kaimo jaunimo organizacijų tinklo vystymas” lėšomis.

Nusipirkta ir reikiamų apsaugų: liemenių, veido kaukių, akinių.

 

Ginklai visai kaip tikri

Anot klubo „Jotvingis” šaudymo instruktoriaus Audriaus Kublicko, stovykloje naudojami šautuvai – tikrų ginklų kopija; jie tokio pat svorio ir dydžio, netgi padaryti labai realistiškai, su veikiančiomis detalėmis, kai kurios netgi atitinka tas pačias funkcijas; naudojami kalmatoriai – taikikliai, leidžiantys taikytis abiem atmenktomis akimis. Visi ginklai veikia elektropneumatiniu principu: variklis užtraukia spyruoklę ir ją paleidžia – taip išstumiamas oras ir išmušamas 6 mm šratukas. Pastarasis yra ekologiškas, ant žemės jis suyra, neteršdamas gamtos. Beje, ratukai irgi nėra pigūs: 20 kg jų maišas kainuoja 200 Eur.

 

Ar saugu stovyklauti ginkluotiems?

– Efektyvus ginklų šaudymo nuotolis – apie 30 metrų. Ginklas yra saugus. Šaudyti draudžiama, jei priešininkas atsidūrė arčiau nei per 5 metrus. Kai priešininkas prieina per arti, rėkiama: „Griūk! Nukautas!” Šaunant iš 5 m atstumo odoje atsirastų dėmelė ar žaizdelė. Šiaip šūvis palieka tik įžnybimo pojūtį, o į storą rūbą atsimušusį šratuką gali tik išgirsti. Kiekvieno žaidėjo sąžinės reikalas prisipažinti, kad „kulka” kliudė, – pasakojo instruktorius A.Kublickas, savo sportine veikla pelnęs kulkinio šaudymo pirmą atskyrį.

 

Šaudymas, tapęs duona

A.Kublicko šeimos duona yra šaudymas: mama buvo šaulė, tėtis ir brolis – šaudymo treneriai, mamos brolis ir pusbrolis – šauliai.

– Šaudykla tapo mano antraisiais namais; taip jau atsitinka, kai tėtis – treneris. Aš ir pats turėjau tapti treneriu, bet paviliojo kompiuterija. Labai apsidžiaugiau sužinojęs, kad pernai pas mus įsikūrė „Baltų ainių” šratasvydžio klubas „Jotvingis” – iškarto įsijungiau į jo veiklą. Klubo nariai organizuoja panašias vienos dienos  karines stovyklas, susiplanuoja veiksmus ir kaunasi. Tai puikios imitacinių karo veiksmų, o ir sporto treniruotės, – sakė instruktorius.

 

Kodėl gi nepastovyklavus?

Į sukarintus „Jotvingio” užsiėmimus bei stovyklas AJC „Baltų ainiai“ kviečia ir kitų rajonų jaunimą, arba patys tokias stovyklas gali organizuoti bet kuriame rajone.

–  Tai puikios sporto treniruotės ir gera galimybė pasimokyti būti kariu, –  sakė  AJC „Baltų ainiai“ iršratasvydžio klubo „Jotvingis“ vadovas A.Melnikovas,  Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujantis jau 12 metų.

 

Rita Aukščionytė

Pauliaus Briedžio nuotr.