Jorio niminacijai gauti prietenduoja kupiškietės Nidija Sankauskienė ir Valija Šap

Jorio nominacija

Iki balandžio 24 d. 24 val. interneto svetainėje www.gimtojizeme.lt kviečiame balsuoti  už 2019 m. Jorio nominantus ,,Kad visiems būtų geriau‘‘. Kupiškio kraštui šiame konkurse atstovauja Valija Šap ir Nidija Sankauskienė.

Konkurso nugalėtoją laidos kūrybinė grupė paskelbs balandžio 26 d. Biržuose, tradiciniu jau tapusiame Jorės renginyje. Laimės tas, už kurį internetu daugiausiai balsavo žmonių.

Biržų kraštas šiemet pasirinktas dėl to, kad 2018ųjų Jorės nominaciją laimėjo biržietis kunigas Ernestas Želvys.

Kasmet Lietuvos televizijos laida ,,Gimtoji žemė“ pakviečia visus pasidairyti po savo rajoną ar kaimą, paieškoti žmonių, kurių darbai ir veikla yra verti šios nominacijos.


,,Versmės“ vadovė Nidija Sankauskienė

Nidija Sankauskienė – Kupiškio kultūros centro  dueto „DUO“ ir moterų vokalinio  ansamblio ,,Versmė“ vadovė. Ji kartu su Sandra Guginiene rengia koncertus ir dainuoja nuo 2005 m. Joms akomponuoja Edita Dobrickienė. Dalyvauta daugelyje respublikinių ir rajoninių renginių, 2008 m. koncertuota Ukrainoje.

„Versmė“ susibūrė 2000 m. Ansamblyje dainuoja pedagogės, medikės, kultūros darbuotojos bei kitų profesijų atstovės. Kolektyvas dalyvauja konkursuose, festivaliuose, koncertuoja, rengia koncertines programas Kupiškio visuomenei, garsina ir populiarina savo kraštą Lietuvoje ir už jos ribų. N. Sankauskienės vadovaujami dainų kolektyvai – respublikinių Dainų švenčių dalyviai, įvairių muzikinių projektų laureatai. Ji savo nuoširdžiu ir kruopščiu darbu skleidžia gėrį ir grožį. Šiemet „Versmė“ įvertinta Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo „Aukso paukšte“.


Valija Šap – sertifikuota psichologė

Valija Šap – sertifikuota psichologė klinikinėje ir sveikatos srityje, sukūrusi reagavimo į savižudybių riziką Kupiškio rajone modelį, kuris vėliau buvo pritaikytas ir įdiegtas daugiau nei dešimtyje Lietuvos savivaldybių.

– Didžiuojamės, galėdami padėti žmonėms spręsti itin skaudžią šalyje savižudybių problemą, – teigia V. Šap.

Ji užsiima privačia psichologo praktika, savivaldybėse veda mokymus įvairių sričių specialistams bei konsultuoja įgyvendinant savižudybių prevencijos programas, Lietuvos sveikatos mokslų universitete kartu su kolegomis atlieka mokslinius tyrimus, dalyvauja šalies ir savivaldybių psichikos sveikatos sistemos vystyme. V. Šap yra  Lietuvos psichologų sąjungos narė, konsultacijų ir iniciatyvų centro „Tavo laikas„ bei Emocinės paramos linijos pagyvenusiems Kupiškio rajono žmonėms viena iš steigėjų, Reagavimo į savižudybių riziką Kupiškio rajono darbo grupės veiklos koordinatorė.

Reportažai apie nominantes buvo parodyti LRT ,,Gimtosios žemės‘‘ laidoje. Ši laida rodoma sekmadieniais 8 val. O www.lrt.mediateka.lt – nespėjusiesiems laidos pažiūrėti.

Kviečiame visus balsuoti už savo krašto žmones!


Aldona Jakavonienė

Lietuvos Respublikos Seimo darbuotoja