Joninės atnešė ne tik linksmybių

Žuvo kelyje Rudiliai-Noriūnai

Birželio 25 d. 17.29 val. kelyje Rudiliai-Noriūnai žuvo noriūnietis (gim.1949 m.). Žmonės jį mini kaip pavyzdingą pilietį, buvusį milicijos darbuotoją, todėl abejotina, kad būtų vairavęs neblaivus. Manoma, kad grįždamas iš Rudilių, kur gyvena jo sesuo, jis nepasirinko saugaus greičio. Galėjo jį apakinti saulė ar karštis sutrikdyti sveikatą. Vyro vairuojamas automobilis „Audi A6 Avant“ nulėkė nuo kelio ir vertėsi. Vairuotojas žuvo vietoje.

 

Nesimušė, o tik susistumdė

Kalbos apie tai, kad Subačiuje per Jonines kilo muštynės, gerokai pagražintos. Kaip sakė Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Inga Dovydėnienė, renginys buvo planuotas, suderintas, iki pat jo pabaigos budėjo du policijos ekipažai. Buvęs momentas, kai susistumdė du vaikinukai, tačiau incidentas greitai nurimo.

 

Be išorinių smurto žymių

Birželio 26 d. 16.00 val. namuose, Kupiškio rajono Migonių kaime buvo rastas miręs vyras (gim. 1942 m.). Pirminės apžiūros metu išorinių smurto žymių nenustatyta.

 

Nelaimė Dabužių tvenkinyje

Birželio 23 d. apie 21 val. Anykščių rajono Dabužių II kaimo tvenkinyje paskendo 40-metis Anykščių gyventojas. Kalbama, neva iškylavusios kompanijos du vyrai susilažino perplaukti tvenkinį. Jo ilgis – 1,7 km. Šis vandens telkinys – užtvenktas Šventosios intakas Susiena.

Vyrai išplaukė, o likusi kompanija nuėjo į kitą tvenkinio pusę stebėti finišo… Deja. Vienas plaukikas, netoli plaukęs, grįžo atgal, ir niekas nė nematė, kad skęsta tvenkinį planavęs įveikti kitas vyras. Niekas nežino, ar jis šaukėsi pagalbos. Kūnas rastas apie porą šimtų metrų nuo kranto.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, birželio mėnesį ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių jau ištraukė 23 skenduolius, kurių trys – nepilnamečiai. Išgelbėti pavyko šešis žmones.

 

Būta ne tik laužo ugnies

Škvalas nepasiekė Šiaurės Aukštaitijos. Anot Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Virginijaus Greičius, Joninių savaitgalis praėjo ramiai.

O štai Rokiškio rajono Lailūnų kaimo bendruomenė atsiuntė tokį pranešimą: „Vakar, birželio 25 d., Pandėlio seniūnijos Lailūnų kaime sudegė gyvenamasis namas. Daugiavaikė šeima, auginanti penkias dvylikos, vienuolikos, devynerių, šešerių ir ketverių  metų mergaites, liko be nieko. Jeigu turite atliekamų drabužių, batų, indų ar baldų, būtume labai dėkingi už suteiktą pagalbą.”

 

Joninės didino medikų darbo krūvį

Į Kupiškio ligoninės priimamąjį žmonės atvedė moterį. Ji buvo apalpusi gatvėje, o atsipeikėjusi sunkiai orientavosi. Ligoninėje jai buvo pastatyta lašinė, tačiau gąsdinantis kraujo spaudimas skatino medikus vežti ją į Panevėžio respublikinę ligoninę. Čia buvo atlikti tyrimai, infarkto grėsmė nepasitvirtino, todėl moteris dar tą pačią dieną buvo grąžinta į Kupiškį. Jos artimieji dėkingi Kupiškio ligoninės medikams už pagalbą.

Anot Anykščių vyriausiojo gydytojo pavaduotojos medicinai Virginijos Pažėrienės, ilgąjį savaitgalį anykštėnų gydytojų darbo krūvį labiau didino ne tvyrojęs karštis, o užsitęsusios Joninės. –– Registruoti įvykiai – nusideginimas, raiščio patempimas, piršto išnirimas, per didelis girtumas – banalūs Joninių nutikimai.

 

Vitalija Bratkauskaitė

vpgt.lt ir Lailūnų bendruomenės nuotraukos