Jonas Jarutis: „Ne paslaptis – socialdemokratai norėjo šios vietos“

Anot Kupiškio rajono mero Jono Jaručio, jis nelabai ir žinojo, kuris  Pretendentų vertinimo komisijos narys kuriai partijai priklausė. Pretendentai – penki asmenys, pareiškę norą dalyvauti konkurse Kupiškio kultūros centro direktoriaus vietai užimti. Kaip jau rašė temainfo.lt, keturi jų pirmame ture neįveikė 6 balų barjero ir teko pasitraukti iš konkurso, nė nepabandžius jėgų žodiniame egzamine.

– Vieno asmens partiškumo aš negalėjau išvengti – Aurimas Martinka, rajono tarybos Kultūros, švietimo, sporto ir teisėsaugos komiteto pirmininkas, yra socialdemokratas, – sakė meras.

– Ar ir šiandien galėtumėte patvirtinti, kad Kultūros centro direktoriaus vieta nebuvo pažadėta socialdemokratams?

– Ne paslaptis – jie šios vietos norėjo.

– O kaip Jūs pats vertinate A.Martinkos vadovaujamos komisijos rezultatus?

– Manau, rajonui reikia naujų veidų. Naujam žmogui daug lengviau priimti nepopuliarius sprendimus. Laimėjusioji  konkursą neturi vadovavimo patirties. O kuris iš pretendentų ją turi? Mano atsakomybė baigėsi sudarius komisiją. O toliau – jos  atsakomybė.

Tarybos narys,  Pretendentų vertinimo komisijos pirmininkas A.Martinka, paklaustas, ar jam žinoma, kad keturi pretendentai žada skųsti konkurso rezultatus, atsakė nepiktai, bet kategoriškai:

– Tegu skundžia. Pirmyn.

Anot pirmininko, konkursas vyko pagal Vyriausybės nustatytą tvarką. Anketoje buvo pateikta 50 klausimų, pirmajame etape galimas didžiausias balų skaičius – 10. Konkursą laimėjusios pretendentės anketa raštu įvertinta 9 balais. Norint įveikti šešių balų barjerą, teisingai reikėjo atsakyti į 32-33 klausimus.

– Pretendentų į valstybės tarnybą kompetencijų patikrinimą atlieka, sakyčiau, Vidaus reikalų ministerija. Seniūno vietai užimti vykdomi kompetencijų ir vadybos gebėjimų testai. O viešųjų įstaigų, tokių kaip Kultūros ar Turizmo ir verslo informacijos centro vadovo vietai užimti, yra parengtas aprašas. Jame – aiški sąlyga: pretendento bendras balas negali būti mažesnis kaip 12; į antrą turą kviečiamas tik tuo atveju, jei surinko daugiau nei 6 balus.

– Kas parengė testų klausimus?

– Savivaldybė.

Kas konkrečiai, pirmininkas nežino. Anot pašnekovo, pati komisija testų klausimus peržvelgė ryte prieš konkursą.

Komisijos darbe dalyvavo keturi žmonės, nors turėjo dalyvauti penki. Į klausimą, ar tuo nebuvo pažeista tvarka, pirmininkas sakė:

– Vanda Kareivienė komisijos darbe negalėjo dalyvauti dėl pateisinamos priežasties. Ar manot, kad kas nors keistųsi dėl to? Aš matyčiau problemą tokiu atveju, jei būtų išsiskyręs komisijos požiūris pristatant programas. Visos programos buvo geros. Tačiau net aukso medalininkai kartais neįveikia egzamino. Beje, patys kultūros darbuotojai kelia klausimą dėl atestacijos. Manau, kai susiformuos Kultūros centro vadovybė, ji kartu su  savivaldybe, rajono tarybos Kultūros, švietimo, sporto ir teisėsaugos komitetu parengs nuostatus, ir bus atlikta Kultūros centro specialistų atestacija. Ji ir parodys, kas ko vertas, – teigė A.Martinka.

Jis nepritaria svarstymams, kad konkursas tebuvo politinis žaidimas.

– Teisingiausia būtų nepalikti šios situacijos neišaiškintos iki galo, –  temainfo.lt sakė visuomenės atstovė, nepanorusi įvardinti savo pavardės.

 

Rita Briedienė